Turnieje Tenisowe

Od 2011 roku LKS "Lachy" Lachowice-Hucisko organizuje coroczny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa.

Turniej ma charakter amatorski i towarzyski. Celem zawodów jest popularyzacja tenisa ziemnego oraz propagowanie sportowego i zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym. Uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne. Uczestnikiem może zostać każda zainteresowana osoba, niezależnie od wieku.

Organizatorami i sponsorami turnieju jest Klub Sportowy „Lachy” Lachowice-Hucisko oraz Wójt Gminy Stryszawa.

Do tej pory odbyło się siedem edycji turnieju: 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017. W latach 2011 - 2013 rozgrywano pojedynczy turniej indywidualny. W 2014 roku formuła turnieju uległa rozszerzeniu i zorganizowano dwa niezależne turnieje kwalifikacyjne (w Lachowicach i Stryszawie) oraz turniej finałowy. W 2015 roku ponownie rozegrano pojedynczy turniej indywidualny, natomiast po raz pierwszy zorganizowano również turnieje deblowe: turniej deblowy mężczyzn i turniej par mieszanych. W sezonie 2016 rozegrano dwuetapowe turnieje indywidualne kobiet i mężczyzn, turniej deblowy mężczyzn oraz turniej par mieszanych. W sezonie 2017 rozegrano turnieje indywidualne kobiet i mężczyzn, par deblowych mężczyzn i mieszanych, oraz dodatkowy towarzyski turniej indywidualny.

Dokładne opisy minionych edycji turnieju znajdują się w odpowiednich zakładkach: VII, VI, V, IV, III, II i I Turniej Tenisowy.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na VIII edycję turnieju w lecie 2018 roku. Wszelkie informacje dotyczące turnieju w 2018 roku można znaleźć w zakładce VIII Turniej Tenisowy (2018).