Turnieje Tenisowe

Od 2011 roku LKS "Lachy" Lachowice-Hucisko organizuje coroczny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa.

Turniej ma charakter amatorski i towarzyski. Celem zawodów jest popularyzacja tenisa ziemnego oraz propagowanie sportowego i zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym. Uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne. Uczestnikiem może zostać każda zainteresowana osoba, niezależnie od wieku.

Organizatorami i sponsorami turnieju jest Klub Sportowy „Lachy” Lachowice-Hucisko oraz Wójt Gminy Stryszawa.

Do tej pory odbyło się sześć edycji turnieju: 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016. W latach 2011 - 2013 rozgrywano pojedynczy turniej indywidualny. W 2014 roku formuła turnieju uległa rozszerzeniu i zorganizowano dwa niezależne turnieje kwalifikacyjne (w Lachowicach i Stryszawie) oraz turniej finałowy. W 2015 roku ponownie rozegrano pojedynczy turniej indywidualny, natomiast po raz pierwszy zorganizowano również turnieje deblowe: turniej deblowy mężczyzn i turniej par mieszanych. W sezonie 2016 rozegrano dwuetapowe turnieje indywidualne kobiet i mężczyzn, turniej deblowy mężczyzn oraz turniej par mieszanych.

Dokładne opisy minionych edycji turnieju znajdują się w odpowiednich zakładkach: VI, V, IV, III, II i I Turniej Tenisowy.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na VII edycję turnieju w lecie 2017 roku. Wszelkie informacje dotyczące turnieju w 2017 roku można znaleźć w zakładce VII Turniej Tenisowy (2017).

Lachy Lachowice-HuciskoChełm Stryszów (b)
Lachy Lachowice-Hucisko 2:1 Chełm Stryszów (b)
2017-11-26, 12:30:00
Gole: M. Stachnik, M. Małysiak/ boisko w Stryszawie