Lachy Lachowice-Hucisko - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

II Turniej Tenisowy (2012)

W dniach 10-15 lipca 2012r. odbyła się II edycja Turnieju Tenisowego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. W turnieju wzięło udział 20 zawodników.

Spośród 20 zawodników czterech półfinalistów z 2011 roku (Marcin Chorąży, Szymon Chorąży, Krystian Kubieniec, Dawid Kachel) było rozstawionych, natomiast pozostałych 16 zawodników zostało podzielonych na 8 par I rundy.

W pierwszym meczu I rundy Adrian Drobnica pokonał Tomasza Palichleba 7:5 6:1 i uzyskał awans do II rundy. W następnych pojedynkach z awansu do II rundy cieszyli się: Michał Kubieniec, Dominik Lasik, Michał Chorąży i Dominik Kachel, którzy stosunkowo łatwo wygrali swoje mecze. W kolejnym, dużo bardziej zaciętym spotkaniu Tomasz Kachel pokonał po match tie-breaku (rozgrywanym zamiast trzeciego seta w I rundzie) Wojciecha Lasika, a w całym meczu 6:3 4:6 10:8. W przedostatnim popołudniowym pojedynku niezwykle ciekawe widowisko stworzyli Przemysław Grajny i Daniel Kachel. Mecz zakończył się zwycięstwem tego pierwszego, 6:4 9:7.W ostatnim meczu I rundy Mateusz Kachel pokonał 6:1 7:6(7) Mateusza Małysiaka.

Komplet wyników I rundy:

Adrian Drobnica - Tomasz Palichleb 7:5 6:1

Michał Kubieniec - Sebastian Pyrzyk 6:0 6:2

Dominik Lasik - Piotr Kachel 6:0 6:2

Michał Chorąży - Krzysztof Chorąży 6:4 6:2

Dominik Kachel - Michał Pająk 6:4 6:3

Tomasz Kachel - Wojciech Lasik 6:3 4:6 10:8

Przemysław Grajny - Daniel Kachel 6:4 9:7

Mateusz Kachel - Mateusz Małysiak 6:1 7:6(7)

Wygrany z I rundy trafili do II rundy, natomiast przegrani trafili do rundy barażowej (drabinki przegranych).

W II rundzie turniej rozpoczęli zawodnicy rozstawieni. Rozstawiony z nr 3 Krystian Kubieniec i nr 4 Dawid Kachel nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem odpowiednio: Adriana Drobnicy i Dominika Kachla. Ciężki i długi pojedynek zafundował widzom ubiegłoroczny zwycięzca, Marcin Chorąży, który po dramatycznym boju pokonał Michała Chorążego 6:7(4) 6:3 12:10. Mniej szczęści miał rozstawiony z nr 2 Szymon Chorąży, który po równie długim i wycieńczającym meczu przegrał z Mateuszem Kachlem 5:7 6:4 8:10. W meczach pomiędzy nierozstawionymi zawodnikami Przemysław Grajny łatwo pokonał Tomasza Kachla 6:3 6:3, zaś Michał Kubieniec mimo kryzysu w drugim secie zdołał wygrać z Dominikiem Lasikiem 6:2 2:6 13:11. Tym samym po II rundzie znaliśmy już sześciu ćwierćfinalistów: Dawida Kachla, Krystiana Kubieńca, Marcina Chorążego, Mateusza Kachla, Michała Kubieńca i Przemysława Grajnego. Z kolei przegrani z II rundy trafili do rundy barażowej (drabinki przegranych).

Komplet wyników II rundy:

Dawid Kachel(4) - Adrian Drobnica 6:2 6:0

Michał Kubieniec - Dominik Lasik 6:2 2:6 13:11

Marcin Chorąży(1) - Michał Chorąży 6:7(4) 6:3 12:10

Krystian Kubieniec(3) - Dominik Kachel 6:4 6:3

Przemysław Grajny - Tomasz Kachel 6:3 6:3

Mateusz Kachel - Szymon Chorąży(2) 7:5 4:6 10:8

Podczas gdy zwycięzcy meczów II rundy czekali na swoje mecze ćwierćfinałowe, pozostali zawodnicy rozgrywali mecze rundy barażowej.

W rundzie barażowej walczono o dwa miejsca w 1/4 finału.

O pierwsze z tych miejsc grali: Tomasz Palichleb, Sebastian Pyrzyk, Piotr Kachel, Krzysztof Chorąży (przegrani z I rundy) oraz Adrian Drobnica, Dominik Lasik i Michał Chorąży (przegrani z II rundy).

Przegrani z I rundy rozegrali najpierw swoje mecze ostatniej szansy. Sebastian Pyrzyk wyelimininował z turnieju Tomasza Palichleba, zaś Piotr Kachel pokonał Krzysztof Chorążego. Zwycięzcy tych meczy rozegrali między sobą pojedynek o prawo dalszej gry, w którym lepszy okazał się Piotr Kachel i uzyskał prawo gry z przegranymi II rundy.

W pojedynku przegranych z II rundy Michał Chorąży gładko pokonał Dominika Lasika 6:1. Trzeci z przegranych II rundy, Adrian Drobnica spotkał się z Piotrem Kachlem i przegrał 3:6. Tym samym w decydującym o awansie do 1/4 finału zmierzyli się Piotr Kachel i Michał Chorąży. Dosyć pewne zwycięstwo (6:3) odniósł Michał Chorąży i został siódmym ćwierćfinalistą.

Jeszcze większe emocje przyniosła druga grupa Rundy Barażowej, w której grali: Michał Pająk, Wojciech Lasik, Daniel Kachel, Mateusz Małysiak (przegrani z I rundy) oraz Dominik Kachel, Tomasz Kachel i Szymon Chorąży (przegrani z II rundy).

Niezwykle ciekawe mecze rozegrane zostały między przegranymi z I rundy. Michał Pająk w zaciętym boju wyeliminował Wojciecha Lasika 7:5, zaś Daniel Kachel pokonał Mateusza Małysiaka 6:4. Zwycięzcy obu tych meczy zmierzyli się między sobą i prawo gry z przegranymi II rundy uzyskał Daniel Kachel.

W pojedynku przegranych z II rundy Szymon Chorąży gładko pokonał Tomasza Kachla 6:1. Trzeci z przegranych II rundy, Dominik Kachel spotkał się z Danielem Kachlem i przegrał 4:6. Tym samym w decydującym o awansie do 1/4 finału zmierzyli się Daniel Kachel i Szymon Chorąży. Rozegrany w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych mecz przyniósł sporo emocji i zakończył się tie-breakiem, w którym lepszy okazał się Daniel Kachel. Zwyciężając w całym meczu 7:6(4), Daniel Kachel stał się niespodziewanym ostatnim ćwierćfinalistom.

Komplet wyników rundy barażowej:

Grupa I:

Sebastian Pyrzyk - Tomasz Palichleb 6:3

Piotr Kachel - Krzysztof Chorąży 6:1

Piotr Kachel - Sebastian Pyrzyk 6:1

Michał Chorąży - Dominik Lasik 6:1

Piotr Kachel - Adrian Drobnica 6:3

Michał Chorąży - Piotr Kachel 6:3

Grupa II:

Michał Pająk - Wojciech Lasik 7:5

Daniel Kachel - Mateusz Małysiak 6:4

Daniel Kachel - Michał Pająk 6:3

Szymon Chorąży(2) - Tomasz Kachel 6:1

Daniel Kachel - Dominik Kachel 6:4

Daniel Kachel - Szymon Chorąży(2) 7:6(4)

 

Po rozegraniu rundy eliminacyjnej rozpoczęła się decydująca faza turnieju, w którym każdy przegrywający żegnał się z tym turniejem.

W pierwszym ćwierćfinale pomiędzy dwoma nierozstawionymi zawodnikami: Mateuszem Kachlem i Przemysławem Grajnym lepszy okazał się ten pierwszy, wygrywając nieznacznie 1:6 6:4 6:3.

W kolejnym niezwykle dramatycznym i trzymającym w napięciu pojedynku Michał Chorąży wyeliminował rozstawionego z nr 3 Krystiana Kubieńca 6:7(5) 6:2 6:4.

W trzecim ćwierćfinale ubiegłoroczny zwycięzca, Marcin Chorąży napotkał spory opór ze strony Michała Kubieńca, ale ostatecznie wygrał w dwóch setach 6:4 7:6(5).

W ostatnim ćwierćfinale doszło do braterskiego pojedynku pomiędzy Danielem Kachlem i Dawidem Kachlem (nr 4). Niespodziewanie wygrał młodszy z braci, Daniel Kachel 6:4 7:6(3).

Do półfinałów awansowali zatem: Michał Chorąży, Mateusz Kachel, Marcin Chorąży(1) i Daniel Kachel. Tylko jeden z nich Marcin Chorąży był ubiegłorocznym półfinalistom. Pozostała trójka nawet nie uczestniczyła w I edycji turnieju tenisowego w 2011r.

Pierwszy półfinał pomiędzy Michałem Chorążym a Mateuszem Kachlem zakończył się walkowerem ze względu na wyjazd na wakacje Mateusza Kachla. Tym samym bez gry pierwszym finalistą został Michał Chorąży.

W drugim półfinale obrońca tytułu, Marcin Chorąży nie dał najmniejszych szans Danielowi Kachlowi, wygrywając zdecydowanie 6:3 6:1.

Mecz o 3. miejsce pomiędzy Danielem Kachlem a Mateuszem Kachlem nie został rozegrany, a zwycięstwo walkowerem przyznano Danielowi Kachlowi (nieobecność Mateusza Kachla).

W wielkim finale pomiędzy Marcinem Chorążym a Michałem Chorążym spodziewano się wielkich emocji, choćby ze względu na pierwszy mecz pomiędzy tymi zawodnikami rozegrany w II rundzie (zwycięstwo Marcina Chorążego w trzech setach). Niespodziewanie szybko i bez większym problemów wygrał tym razem Michał Chorąży (6:3 6:3), który zdetronizował obrońcę tytułu i został zwycięzcą II Turnieju Tenisowego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa.

Komplet wyników fazy finałowej:

1/4 finału:

Mateusz Kachel - Przemysław Grajny 1:6 6:4 6:3

Michał Chorąży - Krystian Kubieniec(3) 6:7(4) 6:2 6:4

Marcin Chorąży(1) - Michał Kubieniec 6:4 7:6(5)

Daniel Kachel - Dawid Kachel(4) 6:4 7:6(3)

1/2 finału:

Marcin Chorąży(1) - Daniel Kachel 6:3 6:1

Michał Chorąży - Mateusz Kachel 6:0 6:0 walkower

Mecz o 3. miejsce

Daniel Kachel - Mateusz Kachel 6:0 6:0 walkower

Finał

Michał Chorąży - Marcin Chorąży(1) 6:3 6:3

Zdjęcie zwycięzców II Turnieju Tenisowego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Stoją od lewej: Rafał Lasek (Wójt Gminy Stryszawa), Michał Chorąży (I miejsce), Daniel Kachel (III miejsce), Marcin Chorąży (II miejsce)

Końcowa kolejność:

1. Michał Chorąży

2. Marcin Chorąży

3. Daniel Kachel

4. Mateusz Kachel

5.-8. Krystian Kubieniec, Michał Kubieniec, Dawid Kachel, Przemysław Grajny

9.-10. Piotr Kachel, Szymon Chorąży

11.-14. Dominik Lasik, Dominik Kachel, Adrian Drobnica, Tomasz Kachel

15.-16. Michał Pająk, Sebastian Pyrzyk

17.-20. Mateusz Małysiak, Krzysztof Chorąży, Wojciech Lasik, Tomasz Palichleb

 

Ranking najciekawszych pojedynków:

1. Michał Chorąży - Krystian Kubieniec (1/4 finału)

2. Przemysław Grajny - Daniel Kachel (I runda)

3. Marcin Chorąży - Michał Chorąży (II runda)

4. Michał Kubieniec - Dominik Lasik (II runda)

5. Michał Pająk - Wojciech Lasik (runda barażowa)

 

Najwięcej rozegranych meczy:

1. Daniel Kachel (7)

2. Michał Chorąży (6)

3. Marcin Chorąży, Piotr Kachel (4)

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Lachy Lachowice-HuciskoStrzelec Budzów (s)
Lachy Lachowice-Hucisko 1:2 Strzelec Budzów (s)
2018-09-16, 17:00:00
     

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 13 gości

dzisiaj: 551, wczoraj: 1134
ogółem: 3 603 868

statystyki szczegółowe