I Turniej Tenisowy (2011)

W dniach 27-28.08.2011r. na korcie tenisowym przy Klubie Sportowym w Lachowicach rozegrano I Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Pierwsze miejsce zajął Marcin Chorąży, drugie Szymon Chorąży, a najniższym stopniu podium stanął Krystian Kubieniec.

Cały turniej rozegrano w ciągu zaledwie dwóch dni (sobota, niedziela), przez co intensywność pojedynków rozgrywanych na korcie była zawrotna nawet dla najbardziej wytrwałych kibiców.

W I rundzie rozegrano 8 pojedynków, każdy do dwóch wygranych setów. Przegrywający odpadał z turnieju, natomiast zwycięzcy kwalifikowali się do ćwierćfinałów. W pierwszym historycznym pojedynku Krystian Kubieniec bez większych problemów poradził sobie z Michałem Pająkiem, wygrywając 6:1 6:1. Najbardziej trzymające w napięciu były dwa pojedynki: Krzysztofa Chorąży z Mateuszem Kąkolem (zakończony zwycięstwem pierwszego z nich 2:1 w setach mimo porażki w pierwszym secie) oraz Piotra Kachla z Wojciechem Lasikiem (zakończony zwycięstwem pierwszego w dwóch długich wyczerpujących setach). Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnili: Szymon Chorąży, Michał Kapała, Marcin Chorąży, Krzysztof Kapała i Dawid Kachel.

Pełen zestaw wyników I rundy:

Krystian Kubieniec - Michał Pająk 6:1 6:1

Krzysztof Chorąży - Mateusz Kąkol 5:7 6:2 6:2

Szymon Chorąży - Dominik Lasik 6:3 6:4

Krzysztof Kapała - Mateusz Małysiak 6:3 6:1

Piotr Kachel - Wojciech Lasik 6:4 7:5

Marcin Chorąży - Tomasz Banaś 6:2 6:4

Michał Kapała - Sebastian Pyrzyk 6:1 6:3

Dawid Kachel - Adrian Drobnica 6:2 6:0

Fazę ćwierćfinałów rozpoczął niezwykle zacięty pojedynek Szymona Chorążego z Krzysztofem Kapała, który ze względu na zapadający zmrok został dokończony następnego dnia. Po dramatycznym tie-breaku pierwszym półfinalistą został Szymon Chorąży. W następnych pojedynkach gładko do 1/2 finału zakwalifikowali się Marcin Chorązy i Krystian Kubieniec, obaj po stosunkowo łatwych zwycięstwach ze znacznie starszymi zawodnikami. Więcej emocji przyniósł ostatni ćwierćfinał, w którym najmłodszy uczestnik turnieju, Michał Kapała stawił zaskakujący opór Dawidowi Kachlowi, przegrywając ostatecznie nieznacznie w trzech setach 4:6 6:4 4:6.

Pełen zestaw wyników II rundy (1/4 finału):

Krystian Kubieniec - Krzysztof Chorąży 6:0 6:3

Szymon Chorąży - Krzysztof Kapała 6:3 7:6(6)

Marcin Chorąży - Piotr Kachel 6:0 6:4

Dawid Kachel - Michał Kapała 6:4 4:6 6:4.

Tego samego dnia, w niedzielne popołudnie rozpoczęto mecze 1/2 finału. Ze względu na planowany mecz piłkarski na stadionie tuż obok kortu tenisowego organizatorzy zdecydowali o rozegraniu jedynie jednego decydującego seta w każdym z pozostających pojedynków. W pierwszym z nich Szymon Chorąży pokonał Krystiana Kubieńca w niezwykle wyrównanym meczu, którego rozstrzygnięcie zapadło dopiero w tie-breaku. W drugim, znacznie krótszym półfinale Marcin Chorąży po raz kolejny nie dał większych szans przeciwnikowi, wygrywając 6:2, tym razem z Dawidem Kachlem.

Tym samym w meczu o 3. miejsce zmierzyli się Krystian Kubieniec i Dawid Kachel, zaś w finale oglądaliśmy pojedynek pomiędzy braćmi: Szymonem i Marcinem Chorąży. W pierwszym z decydujących spotkań, Krystian Kubieniec wykazał się większą determinacją i pokonał 6:3 Dawida Kachla. Natomiast finał okazał się widowiskiem niezwykle emocjonującym, w którym początkowa przewaga Szymona Chorąży (prowadzenie 4:1) została zniwelowana przez ambitnie grającego Marcina Chorąży. Ostatecznie o wszystkim po raz trzeci w tym turnieju (i po raz trzeci w meczu z udziałem Szymona Chorąży) decydował tie-break. Więcej determinacji i sił zachował Marcin Chorąży, który zakończył spotkanie przy trzeciej piłce meczowej, wygrywając w tie-breaku 8:6, a w całym secie 7:6.

Pełen zestaw wyników rundy finałowej:

1/2 finału:

Szymon Chorąży - Krystian Kubieniec 7:6(5)

Marcin Chorąży - Dawid Kachel 6:2

Mecz o 3. miejsce

Krystian Kubieniec - Dawid Kachel 6:3

Finał

Marcin Chorąży - Szymon Chorąży 7:6(6)

Końcowa kolejność:

1. Marcin Chorąży

2. Szymon Chorąży

3. Krystian Kubieniec

4. Dawid Kachel

5.-8. Krysztof Kapała, Krzysztof Chorąży, Piotr Kachel, Michał Kapała

9.-16. Adrian Drobnica, Michał Pająk, Tomasz Banaś, Mateusz Kąkol, Dominik Lasik, Wojciech Lasik, Mateusz Małysiak, Sebastian Pyrzyk.

Po ostatnim meczu trzech najlepszych zawodników zostało uhonorowanych pucharami, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Nagrody wręczył Wójt Gminy Stryszawa, Rafał Lasek i Przewodniczący Rady Gminy Stryszawa, Józef Pochopień.

Korona SkawinkiLachy Lachowice-Hucisko
Korona Skawinki 2:0 Lachy Lachowice-Hucisko