Działalność

Ludowy Klub Sportowy "Lachy" Lachowice-Hucisko działa prężnie od blisko 35 lat na granicy województwa małopolskiego i śląskiego. Głównym obszarem działalności Klubu jest Gmina Stryszawa (województwo małopolskie). Klub LKS "Lachy" poprzez tradycję i największą liczbę członków związany jest przede wszystkim z czterema miejscowościami: Huciskiem, Pewelką, Kurowem i Lachowicami. Obecna siedziba Klubu oraz główny obiekt sportowy (stadion piłkarski, kort tenisowy, hala sportowa, boiska wielofunkcyjne) znajdują się w Lachowicach. Z kolei historyczną kolebką Klubu są pozostałe trzy wioski (Hucisko, Pewelka, Kurów). Na granicy Huciska i Pewelki znajduje się stadion piłkarski, który przez wiele lat był głównym obiektem klubowym, a obecnie jest stadionem rezerwowym i miejscem organizacji części imprez rekreacyjnych.

Zgodnie ze Statutem Klubu celami naszej działalności są:
1. Rozwój różnych dyscyplin sportu oraz stałe podnoszenie ich poziomu.
2. Organizacja masowych imprez rekreacyjnych oraz turystycznych.
3. Czynny udział w życiu kulturalnym i społecznym oraz podnoszenie poziomu kulturalnego i sportowego członków

Obecnie Klub prowadzi sekcję piłki nożnej ukierunkowaną w głównej mierze na szkolenie młodzieży. W regularnych rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej (Podokręg Piłki Nożnej w Wadowicach) Nasz Klub reprezentuje pięć drużyn młodzieżowych: juniorzy, trampkarze, młodziki, orliki oraz żaki. Ponadto Klub posiada drużynę seniorów występującą w Klasie "A" ZPN Wadowice. Z Klubem związana jest również drużyna amatorska "Lachy" Lachowice występującą w Amatorskiej Lidze Powiatu Suskiego.

Klub LKS "Lachy" prowadzi również działalność w zakresie upowszechnienia innej dyscypliny sportu - tenisa ziemnego. W tym celu corocznie organizowane są amatorskie rozgrywki w ramach Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa.

Klub LKS "Lachy" ma w planach upowszechnienie i rozwój kolejnych dyscyplin sportu. Jesteśmy przy tym zainteresowani wszelkimi propozycjami ze strony mieszkańców.

Działalność Klubu LKS "Lachy" nie kończy się tylko na wydarzeniach o charakterze czysto sportowym. Nasz Klub czynnie uczestniczy w organizacji wielu masowych imprez rekreacyjnych i kulturalnych na terenie Gminy Stryszawa (m.in. Parafiada w Hucisku-Pewelce).

LKS "Lachy" opiera swoją działalność na dobrowolnej aktywności członków Klubu. Działalność i rozwój Klubu nie byłby jednak możliwy bez finansowego wsparcia Urzędu Gminy Stryszawa oraz lokalnych sponsorów.