Podsumowanie 13 kolejki B klasy grupy I wadowickiej

• autor: coach_mc, 2012-04-24 21:01

W 13 serii gier Lachy, ku uciesze, swoich sympatyków zwyciężyły w Zawoi 2:1. Cenną wygraną dały gole Dawida Kachla i Mariusza Gacha. W meczu kolejki lider ze Stanisławia wygrał w Krzeszowie 4:3. Mimo tego, że goście przegrywali już 0:2 zdołali wywalczyć 3 punkty, co mocno przybliżyło ich do A klasy. Niespodziewanie dobrze radzi sobie beniaminek z Grzechyni, który już jest na drugim miejscu! Warto także odnotować dwa zwycięstwa, słabego na jesieni, Chełma Stryszów. Więcej o 13 kolejce w rozwinięciu.

WATRA- LACHY 1:2 (0:1)

0-1 - M. Gach 30`

1-1 - M. Żuchnicki 50`

1-2 - D. Kachel 60`

Niespodziewane, ale w pełni zasłużone zwycięstwo Lachów na gorącym terenie w Zawoi. Nasi zagrali bardzo dobre spotkanie i tylko w końcówce gospodarze mieli przewagę. Gole na wagę trzech punktów zdobyli Mariusz Gach i Dawid Kachel. A już w sobotę Lachy zmierzą się ze zdecydowanym liderem rozgrywek i to na jego boisku.

ŻURAW- STANISŁAWIANKA 3:4 (2:1)

1-0 M. Kawończyk 10`

2-0 Wajdzik 20`

2-1 ?

2-2 ?

2-3 ?

2-4 ?

3-4 M. Ćwiertnia 82`

W hicie kolejki spotkały się dwa zespoły, które jeszcze rok temu grały w A klasie. Trzeci zespół tabeli Żuraw podejmował lidera ze Stanisławia Dolnego. Mimo imponującego początku meczu i dwubramkowego prowadzenia gospodarzy to Stanisławianka była górą w tym meczu. Goście do tej pory odnieśli tylko jedną porażkę i po sobotnim meczu są co raz bliżej A klasy. natomiast Żuraw zanotował piłkarski falstart i spadł w tabeli na 5 miejsce.

ŻAREK- CHEŁM 0:1

Nikt nie wie co dzieje się z wiceliderem z jesieni i murowanym kandydatem do awansu. Piłkarze z Barwałdu wygrywali sparing za sparingiem, a gdy przyszła liga zanotowali drugą porażkę i to u siebie! Niespodziewanie dobrze spisują się na wiosnę Stryszowianie, którzy wygrali po raz drugi i pożegnali się z widmem spadku do C klasy.

GROM- LEŃCZE 3:1

Beniaminek B klasy nabiera tempa i kto wie czy w czerwcu nie będzie świętował kolejnego awansu. Podopieczni trenera Kimali spisują się na wiosnę wyśmienicie i już zajmują wicelidera. W meczu z Leńczami gospodarze wykorzystali stałe fragmenty gry i pewnie zwyciężyli. Goście potwierdzają miano czerwonej latarni!

BYSTRA- OLIMPIA 1:3

Kolejny dobry mecz podopiecznych Praciaka tej wiosny. Tym razem piłkarze z Choczni zwyciężyli z bezbarwną Bystrą i co raz mocniej atakują pozycję wicelidera.

ŚWIT- BURZA 1:2

Piłkarze z Zakrzowa wygrali w Osielcu i rozpętali burzę u gospodarzy niedzielnego meczu. W bardzo ważnym meczu dla układu dołu tabeli i walki o utrzymanie gospodarze polegli 1:2. Sam mecz obfitował w brutalne zagrania, sędzia pokazał mnóstwo kartek w tym czerwone. Gole dla zakrzowian zdobyli Wójcik i Gębala.

w meczu rozegranym awansem:

OLIMPIA- GROM 2:2