Podsumowanie 15 kolejki B klasy wadowickiej

• autor: coach_mc, 2012-05-04 12:29

W 14 kolejce spotkań doszło do kilku interesujących pojedynków. W Grzechyni lider ze Stanisławia powstrzymał rewelacyjnego beniaminka i wygrał 1:0. W Lachowicach Nasi piłkarze wyłączyli z walki o awans zespół z Choczni pokonując ich 3:0. Z kolei w Leńczach outsider rozgrywek w końcu wygrał i dał swoim kibicom nadzieję na utrzymanie. Więcej w rozwinięciu.

Podsumowanie meczy 15 kolejki B klasy wadowickiej grupy I:

LACHY- OLIMPIA 3:0 (1:0)

1-0 D. Kachel 25`

2-0 M. Chorąży (k) 65`

3-0 D. Kachel 73`

Drugie zwycięstwo Lachów w rundzie wiosennej w pierwszym meczu w tym roku na własnym obiekcie. Gospodarze wygrywają w pełni zasłużenie 3:0 rozwiewając tym samym nadzieję Olimpii na szybki powrót do A klasy. Bohaterem meczu został Dawid Kachel strzelec dwóch goli. Lachy po tym zwycięstwie wskoczyły na 5 miejsce, spychając w dół tabeli swoich czwartkowych przeciwników. Sytuacja piłkarzy z Choczni robi się nieciekawa, ze względu na czerwoną kartkę kapitana i kilka żółtych innych zawodników.

mecz kolejki:

GROM- STANISŁAWIANKA 0:1

Po 5 ligowych zwycięstwach z rzędu rewelacyjny beniaminek z Grzechyni w końcu przegrał. Pojedynek lidera z wiceliderem B klasy nie był wielkim widowiskiem, ale praktycznie przesądził o powrocie do A klasy piłkarzy ze Stanisławia Dolnego. Na 7 kolejek przed końcem sezonu Stanisławianka ma już 10 punktów przewagi nad drugim po tej kolejce Żarkiem Barwałd.

ŻAREK- WATRA 3:0

Drugi kandydat do awansu czyli piłkarze Żarka powoli wracają na właściwe tory. Po niedzielnej wygranej w Leńczach, tym razem pokonali u siebie Watrę Zawoja 3:0. Po tym zwycięstwie piłkarze z Barwałdu odzyskali pozycję wicelidera, ale już za trzy dni zagrają w hicie kolejki ze Stanisławianką. Z kolei piłkarze Watry po bardzo udanej inauguracji rundy w Krzeszowie, zanotowali trzecią porażkę z rzędu.

LEŃCZE- CHEŁM 3:1

Wielka radość w Leńczach, których miejscowi piłkarze w końcu wygrali i opuścili ostatnia pozycję w tabeli. Była to dopiero druga wygrana w sezonie! Oto jak opisuje spotkanie administrator strony klubowej: "Po dwóch porażkach z Grzechynią i Barwałdem przystępowaliśmy do meczu prawdy ze Stryszowem. Do tej pory Stryszów wygrał wszystkie trzy mecze na wiosne i obok Stanisławianki był jedyną drużyną z kompletem punktów w tej rundzie. Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę w tym spotkaniu , dogodnych sytuacji nie wykorzystali aktywni w tym meczu Mariusz Palacz i Stanisław Gębala. Wyniekiem 0-0 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie jako pierwsi bramkę strzelili goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pięknym strzale głową było 0-1.  Do wyrównania doprowadził Andrzej Żak schodząc z prawego skrzydła do środka boiska i uderzając lewą nogą po krótkim rogu. Ten sam zawodnik dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Kazimierza Mazura który strzelił mocno i precyzyjnie pod porzeczkę bramki gości. Trzecią bramkę po błędzie obrony Stryszowa i sytuacji sam na sam z bramkarzem wykorzystał Stanisław Gębala , tym samym ustalając wynik meczu na 3-1."

ŻURAW- BURZA 4:3

"Strzelanina w Krzeszowie" tak można określić to co działo się w czwartkowe popołudnie w tej miejscowości. Kandydat do awansu podejmował drużynę broniącą się przed spadkiem i pozwolił sobie strzelić aż 3 gole. Znowu o sobie przypomniał lider gospodarzy czyli Ćwiertnia, dzięki któremu 3 punkty zostały w Krzeszowie. Drugie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Żurawia przedłuża ich nadzieję na powrót do A klasy.

BYSTRA- ŚWIT 2:0

W Bystrej w lokalnych derbach spotkały się dwa zespoły, które początek rundy wiosennej miały fatalny. Złą passę przełamali gospodarze, którzy strzelili dwa gole nie tracąc żadnego i wygrali drugie spotkanie. W zespole gości panują bardzo złe nastroje, bo była to już 6 (!) porażka z rzędu. Na domiar złego goście przegrali bardzo prestiżowe spotkanie i dali się przeskoczyć w tabeli zawodnikom z Leńcz.