Podsumowanie 19 kolejki B klasy wadowickiej

• autor: coach_mc, 2012-05-29 12:37

19 Kolejka seria gier w B klasie wadowickiej była w cieniu derbowego pojedynku pomiędzy Lachami a Żurawiem. Przed spotkaniem oba zespoły miały matematyczne szansę na awans, ale faworytem wydawali się być goście którzy zajmowali pozycję wicelidera. Po bardzo emocjonującym meczu to Nasi piłkarze byli górą, zwyciężając 2:1. W pozostałych meczach tej kolejki już takich emocji nie było.

MECZ KOLEJKI:

LACHY Lachowice-Hucisko- ŻURAW Krzeszów 2:1 (0:0)

0-1 Potańczyk 65`

1-1 P. Gach 75`

2-1 M. Małysiak 78`

Bardzo emocjonujące i trzymające do ostatniego gwizdka spotkanie stworzyli w gminnych derbach piłkarze Lachów i Żurawia. W tym meczu było wszystko czego można spodziewać się w takich meczach: piękne gole, nagłe zwroty akcji, czerwone i żółte kartki, rekordowa frekwencja na trybunach. W tej "bitwie" lepsi okazali się gospodarze, którzy dzięki wielkiej ambicji zdołali się podnieść po straconym golu. Na piękną bramkę Potańczyka, odpowiedzieli strzałami P. Gacha i M. Małysiaka. Poza lokalnymi derbami, spotkanie to było szczególnie ważne dla układu tabeli B klasy i walki o awans do A klasy. Po zwycięstwie zielono-biało-czarnych sytuacja mocno się skomplikowała. W walce wciąż liczą się cztery zespoły: Grom, Żuraw, Lachy i Żarek, a emocje trwać będą do ostatniej kolejki. Warto też wspomnieć o fantastycznym dopingu miejscowych kibiców, którzy bardzo pomogli swoim zachowaniem gospodarzom.

POZOSTAŁE MECZE 19 KOLEJKI:

GROM Grzechynia- BYSTRA 3:1 (1:1)

Gole dla Gromu: B. Kudzia(dwie), Ł. Nitoń

Grom Grzechynia wygrał pewnie 3:1 z KS Bystra. Po sensacyjnej stracie punktów w poprzedniej kolejce ze Świtem Osielec podopieczni Stanisława Klimali (oglądał z trybun spotkanie w Lachowicach!) w pełni się zrehabilitowali i nie oddali nawet punktu drużynie z Bystrej.  Bramki dla grzechyńskiej ekipy strzelali Łukasz Nitoń oraz dwie Bartłomiej Kudzia. To nie jedyna dobra wiadomość, jaka spotkała Grom w tej serii gier - główny rywal w walce o awans do A-klasy Żuraw Krzeszów przegrał w Lachowicach z Lachami.
Mecz zakończył się zwycięstwem Gromu 3:1. Choć wynik powinien być zdecydowanie wyższy. Dużo okazji zmarnowali Paweł Surmiak oraz Bartłomiej Kudzia. Bystra też mogła strzelić więcej goli, gdyby nie dobra dyspozycja między słupkami Sebastiana Krupczaka. (więcej na www.powiatsuski24.pl)

ŻAREK Barwałd- ŚWIT Osielec 1:1

Gol dla Świtu: M. Malik

W starciu jednego z kandydatów do awansu z najsłabszą drużyną B klasy padł sensacyjny remis. Ten wynik nie zadowala żadnej ze stron, gdyż minimalizuje szansę na przedsezonowe cele. Po ubiegłotygodniowym "urwaniu" punktów wiceliderowi z Grzechyni, tym razem goście zapunktowali w Barwałdzie. Jednak sytuacja gości wciąż jest fatalna, a w dodatku bezpośredni rywal w walce o utrzymanie Leńcze wygrał swoje spotkanie. Piłkarze Żarka po tej niespodziewanej stracie punktów spadli w tabeli B klasy na piąte miejsce, kosztem Lachów.

STANISŁAWIANKA Stanisław Dolny- CHEŁM Stryszów 5:1

Młody zespół ze Stryszowa nie był w stanie powalczyć ze świeżo upieczonym a-klasowcem. Gospodarze spokojnie wypunktowali piłkarzy Chełma udowadniając, że remis w Leńczach był wypadkiem przy pracy. Stanisławianka odniosła 16 zwycięstwo z rzędu! Stryszowianie wciąż muszą oglądać się za siebie, bo mają tylko 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

LEŃCZANKA Leńcze- BURZA Zakrzów 2:0

W bardzo ważnym meczu dla układu dołu tabeli Leńcze podejmowały zespół z Zakrzowa. Nie było to zbyt piękne widowisko, i jedna i druga drużyna grała bardzo zachowawczo nie chcąc stracić gola. Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcin Brózda uderzył w słupek a zawodnik gości próbując wybić piłkę skierował ją do własnej bramki. Druga bramka padła po strzale Mariusza Palacza który ustalił wynik meczu na 2-0. Po tej porażce goście są już jedną nogą w C klasie.(www.lkslencze.futbolowo.pl)

WATRA Zawoja- OLIMPIA Chocznia 2:1

gole: T. Szczurek (Watra), W. Stuglik (Olimpia)

W pojedynku dwóch zespołów ze środka b-klasowej tabeli lepsi okazali się gospodarze. Piłkarze Watry odnieśli dopiero drugie zwycięstwo w tej rundzie wywalczone na boisku. Z kolei piłkarze Olimpii przerwali passę dwóch zwycięstw. Gola na wagę trzech punktów dla Zawojan zdobył T. Szczurek. Po tym spotkaniu oba zespoły mogą już myśleć o przyszłym sezonie, który na pewno spędzą w B klasie.