Podsumowanie 1 kolejki B klasy sezonu 2012/2013

• autor: coach_mc, 2012-08-21 12:24

Po dwóch miesiącach przerwy B klasa w końcu wystartowała! W sezonie 2012/2013 będziemy rywalizować w 11-zespołowej lidze, gdyż tuż przed inauguracją z rozgrywek wycofała się Watra Zawoja. W pierwszej kolejce nie zabrakło kilku ciekawych spotkań i nie obyło się bez niespodzianek. Na początek Lachy zaledwie zremisowały w Bystrej 1:1. W hicie kolejki Tarnawianka zremisowała z Żarkiem Stronie również 1:1.

Mecz Lachów:

BYSTRA- LACHY 1:1 (0:0)

1-0 zawodnik Bystrej 70`

1-1 Dawid Kachel 80`

Bardzo młody zespół z Lachowic nie potrafił w tym meczu przechylić szali zwycięstwa mimo, że był zdecydowanym faworytem. Trzeci zespół ubiegłego sezonu długo nie potrafił stworzyć groźnej okazji pod bramką gospodarzy, dopiero po stracie gola i roszadach w składzie zaatakował śmielej. Wynik remisowy jak najbardziej sprawiedliwy, nie krzywdzi żadnej ze stron.

Mecz kolejki:

TARNAWIANKA- ŻAREK STRONIE 1:1

dla Żarka: Bartyzel

Starcie beniaminka B klasy, który w ubiegłym sezonie w imponującym stylu wygrał C klasę z najmocniejszym ze spadkowiczów z A klasy zapowiadało się na hit pierwszej kolejki. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że w bramce gospodarzy bronił wieloletni bramkarz Żarka Artur Mazur. Zacięta rywalizacja zakończyła się remisem, która bardziej satysfakcjonuje gości. Ten mecz był także debiutem w roli szkoleniowca gospodarzy Gacka.

Pozostałe mecze 1 kolejki:

ZRYW- LEŃCZE 0:5 (0:0)

dla Leńcz: 3x Pacułt, Gajewski, Brózda

W kolejnym pojedynku beniaminka, tym razem nowicjusz w gronie B-klasowców zdecydowanie poległ ze wzmocnioną w lecie ekipą z Leńcz. Goście, którzy w minionym sezonie do końca walczyli o ligowy byt, przed rundą jesienną wytransferowali aż 4 nowych zawodników i po cichu myślą o powrocie do A klasy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale już druga odsłona pokazała kto dłużej gra na tym szczeblu rozgrywek. Goście spokojnie wypunktowali piłkarzy z Lanckorony, psując tym samym piłkarskie święto gospodarzom. Hat-tickiem popisał się Pacułt, zawodnik zakupiony w lecie z Sokoła Przytkowice. Leńcze zostały pierwszym liderem B klasy.

ŻURAW- CHEŁM 1:2 (0:1)

0-1 Marcowski

0-2 Łypik

1-2 Wajdzik

Spora niespodzianka w Krzeszowie, bo za taką trzeba uznać zwycięstwo dziesiątej drużyny B klasy ubiegłego sezonu nad zawsze mocnym Żurawiem. Gospodarze, którzy rewelacyjnie spisywali się w Pucharze Polski (odpadli dopiero z Halniakiem Maków Podhalański), przegrali na inaugurację sezonu 2012/2013 1:2. Żuraw zagrał w tym meczu bez swojego lidera Krzysztofa Ćwiertni, będąc momentami bezradnym w starciu z dobrze poukładanym zespołem ze Stryszowa. Krzeszowianie po raz kolejny źle zaczynają sezon.

HURAGAN- ŻAREK BARWAŁD 1:0

Pojedynek spadkowicza z A klasy z czołowym zespołem B klasy zakończył się zwycięstwem Skawiczan. Twarda i nieustępliwa gra gospodarzy przyniosła im upragnione zwycięstwo, na które czekali blisko rok. Mecz pokazał, że Huragan będzie chciał włączyć się do walki o awans do A klasy. Spotkanie było debiutem trenerskim w Skawicy Hornika, który dwa miesiące temu spadł z Osielcem do C klasy.

BURZA ZAKRZÓW- pauzowała

autor: burza999 2012-08-21 17:23:27

Profil burza999 w Futbolowo ciekawie napisane, mam nadzieje ze co kolejke beda takie relacje