Podsumowanie 13 kolejki b klasy wadowickiej

• autor: coach_mc, 2013-04-30 15:43

W 13 kolejce B klasy wadowickiej grupy pierwszej największym wydarzeniem było starcie lidera z wiceliderem tabeli. Lepsi okazali się piłkarze z Lachowic, którzy przerwali fantastyczną serię bez porażek Tarnawianki. O zwycięstwie gości przesądziła szybkość i spryt Pawła Gacha, zdobywcy jedynego gola. W pozostałych meczach było równie ciekawie.

MECZ KOLEJKI:

TARNAWIANKA Tarnawa- LACHY Lachowice-Hucisko 0:1 (0:1)

0-1 P. Gach

Dwie czołowe ekipy B klasy nie stworzyły wielkiego widowiska, bo też trudno o takie na malutkim boisku w Tarnawie. Był to mecz o dużej stawce, a na boisku panowały długie podania i walka o każdy centymetr boiska. Lepiej w tej batalii poradzili sobie goście, którzy wygrali i odskoczyli Tarnawiance na 6 punktów (jeden mecz mniej rozegrany). Ten wynik jeszcze niczego nie przesądza, ale jeszcze bardziej podbuduje zespół Lachów.

POZOSTAŁE MECZE 13 KOLEJKI:

LEŃCZANKA Leńcze- CHEŁM Stryszów 8:0 (2:0)

gole: A. Pacułt (4), M. Brózda (3), M. Kołodziej

Kolejna pewna wygrana Leńcz, które co raz pewniej zmierzają w kierunku A klasy. Bardzo mocni kadrowo gospodarze wysoko rozgromili Stryszowian. Festiwal strzelecki urządzili sobie czołowi strzelcy B klasy, komletując hat-tricka. Była to druga wygrana z rzędu Leńczanki bez straty gola, w sumie strzelili już 11 bramek! Z kolei goście ambitnie walczyli w pierwszej połowie, ale druga odsłona pokazała kto ma większy piłkarski potencjał.

BURZA Zakrzów- ŻURAW Krzeszów 0:0

Mecz walki dwóch zespołów środka b-klasowej tabeli. Jeżeli gospdoarze liczyli przed meczem na włączenie się do walki o awans, to po tym spotkaniu swoje szansę mocno zredukowali. Burzy nie pomogło ani własne specyficzne boisko, ani konfrontacja dowodów przed spotkaniem (z tego powodu nie zagrał bramkarz gości), stracili dwa punkty u siebie. Podsumowując po przebiegu spotkania w Zakrzowie padł zasłużony remis.

BYSTRA- HURAGAN Skawica 1:3

W pojedynku dwóch zespołów bezpośrednio zagrożonych spadkiem lepsi goście ze Skawicy. Piłkarze Huaraganu udowodnili, że co najgorsze w tym sezonie mają za sobą. Zwycięstwo na boisku czerwonej latarnii B klasy skutkuje spokojem w najbliższych meczach. Z kolei sytuacja gospodarzy staje się tragiczna i do bezpiecznego miejsca tracą już 6 punktów.

ZRYW Lanckorona- ŻAREK Barwałd 1:1 (0:1)

dla Żarka: D. Glanowski

W Lanckoronie spotkały się dwa zespoły, które na inaugurację przegrały. Motywacja była tym większa, że co raz bardziej obie ekipy zbliżają się do strefy zagrożonej spadkiem. Lepiej ten mecz zaczęli goście, którzy stwarzali sobie okazję, a tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Jednak w drugiej części gry do głosu doszli piłkarze Zrywu, którzy strzelili gola na wagę remisu. Zarówno goście, jak i gospodarze schodzili z meczu niezadowoleni, gdyż obydwa zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Remis pogrąża oba zespoły w ligowej szarzyźnie.

ŻAREK Stronie- pauzował