Logowanie

Aktualności

Turniej tenisowy Lachowice - system rozgrywek i uczestnicy

• autor: co9w6simon, 2014-07-09 09:32

Od 11 lipca 2014r. rozpoczynamy IV Edycję Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Zaczynamy od turnieju w Lachowicach. Dziś przedstawiamy system rozgrywek i listę uczestników.

Do turnieju zgłosiło się 32 uczestników, którzy zostali podzieleni na grupę 8 zawodników rozstawionych (na podstawie rankingu za lata 2011 - 2013) i 24 zawodników nierozstawionych:

32. Krzysztof Kapała

(*) - rozstawiony zostanie wybrany w drodze losowania ze względu na równą liczbą punktów dwóch zawodników; (d) -debiutant; kolejność na liście przedstawiona wg rozstawienia, a następnie wg kolejności zgłoszeń.

Tegoroczny turniej tenisowy będzie podzielony na dwie fazy:

Faza I - faza grupowa - rozgrywki w 8 grupach (4 grupy 3-osobowe i 4 grupy 4-osobowe); z każdej grupy do fazy II awansuje dwóch najlepszych zawodników.

Faza II - faza pucharowa - turniej 16 najlepszych zawodników, rozgrywany systemem "przegrywający odpada"; faza pucharowa rozgrywana będzie według drabinki turniejowej przygotowanej przed rozpoczęciem turnieju i będzie składać się z: 1/8 finału, 1/4 finału, 1/2 finału, meczu o 3. miejsce i finału.

System rozgrywek w FAZIE GRUPOWEJ:

Zawodnicy zostaną podzieleni w wyniku losowania na 8 grup: A, B, C, D, E, F, G, H. 8 najlepszych zawodników z listy rankingowej zostanie rozstawionych i przydzielonych do 8 osobnych grup, aby uniknąć możliwości spotkania się w fazie grupowej. Zawodnicy z nr 1. i nr 2. zostaną rozlosowani do grup A i B, których zwycięzcy zgodnie z drabinką fazy pucharowej nie będą mogli się spotkać aż do finału. Podobnie zawodnicy z nr 3. i nr 4. zostaną przydzieleni do grup C i D, zaś zawodnicy rozstawieni z nr 5. do 8. zostaną rozdzieleni między grupy E, F, G, H, co zgodnie z drabinką fazy pucharowej przełoży się na rozstawienie w fazie pucharowej (przy założeniu zwycięstwa w grupie przez zawodnika rozstawionego).

Zawodnicy nierozstawieni zostaną kolejno przydzieleni na drodze losowania do grup
A - H, w ten sposób aby każda grupa składa się z 4 osób.

Schemat grup będzie zatem następujący:

Grupa A (4 zawodników, w tym nr 1. lub nr 2.)

Grupa B (4 zawodników, w tym nr 1. lub nr 2.)

Grupa C (4 zawodników, w tym nr 3. lub nr 4.)

Grupa D (4 zawodników, w tym nr 3. lub nr 4.)

Grupa E (4 zawodników, w tym jeden z zawodników rozstawionych z nr 5. do 8.)

Grupa F (4 zawodników, w tym jeden z zawodników rozstawionych z nr 5. do 8.)

Grupa G (4 zawodników, w tym jeden z zawodników rozstawionych z nr 5. do 8.)

Grupa H (4 zawodników, w tym jeden z zawodników rozstawionych z nr 5. do 8.)

Rozgrywki w każdej grupie będą prowadzone systemem "każdy z każdym". Każdy mecz będzie rozgrywany systemem do dwóch wygranych setów, przy czym w przypadku wyniku 1:1 w setach rozgrywany będzie super tie-break (do 10 punktów) zamiast seta trzeciego.

Punktacja:

- za zwycięstwo 2:0 w setach - 3 punkty

- za zwycięstwo 2:1 w setach (po super tie-breaku) - 2 punkty

- za porażkę 1:2 w setach - 1 punkt

- za porażkę 0:2 w setach - 0 punktów

W przypadku równej liczby punktów o kolejności miejsc decyduje kolejno: a) bilans setów, b) bilans gemów (tie-breaki i super tie-break liczone jako pojedyncze gemy),
c) ilość zdobytych setów, d) ilość zdobytych gemów, e) dodatkowy mecz (1 set).

System rozgrywek w FAZIE PUCHAROWEJ:

Rozgrywki pucharowe będą rozgrywane systemem "przegrywający odpada" według poniższej drabinki turniejowej. Każdy mecz rozgrywany będzie do dwóch wygranych setów, przy czym w secie trzecim nie obowiązuje tie-break (konieczna jest przewaga dwóch wygranych gemów).

Drabinka fazy pucharowej:

Kolejność losowania w dniu 10.07.2014r.:

1. Losowanie rozstawionego z nr 8. (dwóch zawodników ma identyczną liczbę punktów w rankingu)