Turniej tenisowy - czwartkowe ostatki grupowe

• autor: choracy69, 2014-07-17 23:10

W czwartek dokończono niemal wszystkie mecze fazy grupowej lachowickiej części IV Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Znamy już 13 z 16 uczestników fazy pucharowej tegorocznej edycji. Jutro ostatnie dwa mecze fazy grupowej i już trzy pojedynki 1/8 finału.

W czwartek rozstrzygnęło się siedem pojedynków fazy grupowej. Dominik Kachel najpierw bez gry pokonał Jakuba Kubieńca, który wobec kontuzji ręki oddał walkowerem swoje spotkanie, czym otworzył drogę Dominikowi do awansu. W decydującym meczu Dominik Kachel musiał jednak uznać wyższość Daniela Kachla, przegrywając po zaciętym meczu 6:4 6:4. W grupie H zwycięstwo Krzysztofa Kapały nad Tomaszem Jakubiakiem i Dawida Kachla również nad Tomaszem Jakubiakiem nie rozstrzygnęło ostatecznie sprawy awansu. Obok Dawida Kachla, który zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie, na awans ciągle nadzieję mają Krzysztof Kapała i Tomasz Kachel. Ten drugi ma jeszcze niedokończony mecz z Dawidem Kachlem (przegrywa 0:1 w setach) i potrzebuje zwycięstwa, aby grać dalej. Rozstrzygnęła się za to grupa G, w której Przemysław Grajny zajął pierwsze miejsce, po dzisiejszym zwycięstwie nad Grzegorzem Bogdanikiem 6:1 6:0. Z grupy G awansuje również Łukasz Nowak, zaś Michał Pająk zajął trzecie miejsce po dzisiejszym zwycięskim boju z Grzegorzem Bogdanikiem 3:6 6:2 10:3. W ostatnim czwartkowym meczu Piotr Grajny zapewnił sobie awans, pokonując w decydującym starciu Michała Kapałę 6:2 6:2.

Do rozegrania pozostał jeszcze mecz grupy A: Szymon Chorąży - Mariusz Gach, w którym Mariusz potrzebuje wysokiego zwycięstwa, aby łudzić się jeszcze z nadziejami na awans, oraz niedokończony mecz grupy H: Dawid Kachel - Tomasz Kachel, który wyłoni drugiego zawodnika grupy H.

Pełne podsumowanie fazy grupowej ukaże się jutro w godzinach przedpołudniowych.

W pozostałych grupach znamy już zwycięzców. Pary 1/8 finału przedstawiają się następująco:

1A (S. Chorąży, M. Kubieniec lub M. Gach) - Łukasz Nowak (2G)

Dominik Lasik (1E) - Grzegorz Zachura (2D)

Jan Kachel (1F) - Piotr Grajny (2B)

Piotr Kachel (1C) - 2H (K. Kapała lub T. Kachel)

Marcin Chorąży (1B) - Marek Handzlik (2E)

Przemysław Grajny (1G) - Krystian Kubieniec (2C)

Dawid Kachel (1H) - 2A (S. Chorąży, M. Kubieniec lub M. Gach)

Mateusz Kachel (1D) - Daniel Kachel (2F)

Plan na piątek:

13:00 Dominik Lasik (5) - Grzegorz Zachura (1/8 finału)

14:30 Przemysław Grajny (8) - Krystian Kubieniec (4) (1/8 finału)