Turniej tenisowy - czeka nas wielki rewanż w finale!

• autor: choracy69, 2014-07-21 19:44

W poniedziałek rozegrano półfinały lachowickiej części IV Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Po stojących na wysokim poziomie pojedynkach finalistami zostali: broniący tytułu Szymon Chorąży i ubiegłoroczny finalista Mateusz Kachel. Tym samym będziemy mieć okazję zobaczyć wielki rewanż za finał sprzed roku.

Zapraszamy jutro na finały:

10:00 Marcin Chorąży (1) - Tomasz Kachel    (mecz o 3. miejsce)

17:00 Szymon Chorąży (2) - Mateusz Kachel (3)    (FINAŁ)

Zapraszamy wszystkich kibiców i zawodników. Po meczu finałowym podsumowanie turnieju, wręczenie nagród dla zwycięzców i medali dla wszystkich uczestników. Liczymy na obecność wszystkich uczestników turnieju w Lachowicach.

Poniedziałkowe półfinały upłynęły pod znakiem wysokiego i wyrównanego poziomu technicznego gry. W pierwszym meczu o godzinie 16.00 rewelacja tegorocznej imprezy Tomasz Kachel postawił trudne warunki obrońcy tytułu, Szymonowi Chorążemu. Ostatecznie po ciekawym meczu poległ 1:6 4:6, ale w drugim secie niewiele brakowało, żeby to Tomasz Kachel przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugim meczu widzieliśmy równie wysoki poziom techniczny i do tego bardziej otwartą, ofensywną grę. Pojedynek był bardzo wyrównany, ale w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachował Mateusz Kachel. W finale czeka nas zatem pojedynek dobrych znajomych z dwóch ostatnich edycji turnieju - Szymona Chorążego i Mateusza Kachla. Do tej pory grali ze sobą dwukrotnie i bilans meczów jest remisowy. Dwa lata temu po dramatycznym boju w II rundzie lepszy był Mateusz Kachel, wygrywając 7:5 4:6 10:8, zaś przed rokiem Szymon Chorąży wygrał w finale turnieju z Mateuszem 6:3 6:4. Z całą pewnością czeka nas ciekawe widowisko, w którym trudno wskazać faworyta.

Wyniki meczów 1/2 finału:

Szymon Chorąży (2) - Tomasz Kachel   6:1   6:4

Mateusz Kachel (3) - Marcin Chorąży (1)   6:4   6:3