Logowanie

Aktualności

V Turniej Tenisa Ziemnego - turniej deblowe, dziś losowanie!

• autor: choracy69, 2015-08-04 12:13

Upłynął termin zgłoszeń do turniejów deblowych V Edycji Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. W środę, 5 sierpnia 2015r. o godzinie 17:00 w Lachowicach losowanie i ustalenie terminarza rozgrywek. W załączeniu wszystkie szczegóły.

W tym roku rozegrany zostanie turniej deblowy mężczyzn i turniej par mieszanych.

Do turnieju deblowego mężczyzn zgłosiło się 12 zespołów. Prosimy o sprawdzenie swojej obecności i ewentualny kontakt telefoniczny w razie niejasności (665 660 480).

12. Tomasz Jakubiak/Grzegorz Zachura

Do turnieju deblowego par mieszanych zgłosiło się 8 zespołów. Prosimy o sprawdzenie swojej obecności i ewentualny kontakt telefoniczny w razie niejasności (665 660 480).

Tegoroczny turniej tenisowy będzie podzielony na dwie fazy:

Faza I - faza grupowa - rozgrywki w 3 grupach 4-zespołowych; z każdej grupy do fazy II awansuje zwycięzca grupy; drużyny z drugich miejsc rozegrają baraże o awans do II fazy turnieju.

Faza II - faza pucharowa - turniej 4 najlepszych zespołów, rozgrywany systemem "przegrywający odpada"; faza pucharowa rozgrywana będzie według drabinki turniejowej przygotowanej przed rozpoczęciem turnieju i będzie składać się z: 1/2 finału, meczu o 3. miejsce i finału.

System rozgrywek w FAZIE GRUPOWEJ:

Zawodnicy zostaną podzieleni w wyniku losowania na 3 grupy: A, B, C. W turnieju deblowym nie obowiązuje rozstawienie żadnych par.

Schemat grup będzie następujący:

Grupa A (4 zespoły)

Grupa B (4 zespoły)

Grupa C (4 zespoły)

Rozgrywki w każdej grupie będą prowadzone systemem "każdy z każdym". Każdy mecz będzie rozgrywany systemem do dwóch wygranych setów, z tie-breakiem obowiązującym dla każdego seta, rozgrywanym przy stanie 6:6.

Punktacja:

- za zwycięstwo 2:0 w setach - 3 punkty

- za zwycięstwo 2:1 w setach - 2 punkty

- za porażkę 1:2 w setach - 1 punkt

- za porażkę 0:2 w setach - 0 punktów

W przypadku równej liczby punktów o kolejności miejsc decyduje kolejno: a) bilans setów, b) bilans gemów (tie-breaki liczone jako pojedyncze gemy), c) ilość zdobytych setów, d) ilość zdobytych gemów, e) dodatkowy mecz (1 set).

Po zakończeniu i podsumowaniu rozgrywek grupowych, zwycięzcy poszczególnych grup uzyskują awans do fazy pucharowej, natomiast trzy zespoły z drugich miejsc rozgrywają baraże systemem „każdy z każdym” według tych samych zasad, co rozgrywki w fazie grupowej. Zdobycze punktowe z wcześniejszych rozgrywek grupowych nie są uwzględniane.

System rozgrywek w FAZIE PUCHAROWEJ:

Rozgrywki pucharowe będą rozgrywane systemem "przegrywający odpada" według poniższej drabinki turniejowej. Każdy mecz rozgrywany będzie do dwóch wygranych setów, przy czym w secie trzecim nie obowiązuje tie-break (konieczna jest przewaga dwóch wygranych gemów).

Drabinka fazy pucharowej jest uzależniona od wyników baraży, ponieważ zwycięzca baraży nie może spotkać się w 1/3 finału ze zwycięzcą swojej wcześniejszej grupy.

Po uwzględnieniu powyższego, drabinka fazy pucharowej przyjmuje dwie możliwe opcje:

(turniej par mieszanych)

Faza I - faza grupowa - rozgrywki w 2 grupach 4-zespołowych; z każdej grupy do fazy II awansują dwie najlepsze drużyny.

Zawodnicy zostaną podzieleni w wyniku losowania na 2 grupy: A, B. W turnieju par mieszanych nie obowiązuje rozstawienie żadnych par.

Punktacja:

W przypadku równej liczby punktów o kolejności miejsc decyduje kolejno: a) bilans setów, b) bilans gemów (tie-breaki liczone jako pojedyncze gemy), c) ilość zdobytych setów, d) ilość zdobytych gemów, e) dodatkowy mecz (1 set).

Po zakończeniu i podsumowaniu rozgrywek grupowych, dwie najlepsze drużyny poszczególnych grup uzyskują awans do fazy pucharowej.

Drabinka fazy pucharowej:

A1 – B2

A2 – B1

Kolejność meczów decydująca o terminarzu rozgrywek (oba turnieje deblowe)
(zmiana tylko w przypadku uzasadnionej niemożliwości rozegrania spotkania)