Logowanie

Aktualności

ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW PO KAPITALNEJ WALCE

• autor: coach_mc, 2008-10-04 14:57
Juniorzy starsi kontynuują dobrą passę, dzisiaj wygrali 3:2 z Gromem. Po kapitalnej walce w bardzo trudnych warunkach, w mocno okrojonym składzie pokonali wyżej notowaną drużynę. Zwycięstwo Lachom zapewnił Mateusz Juryta golem z karnego w 80 minucie. Pięknie...
           Jeszcze mecz się nie rozpoczął, a z obozu juniorów dobiegały złe informacje. Lachy wystąpiły w mocno odmłodzonym składzie bez Sz. Danela, M. Gacha i Ł. Krawczyka, za to z powracającymi Sz. Kubielasem i Ł. Barzyckim. Mimo takich osłabień mecz rozpoczął się od przewagi miejscowych i groźnych kontrataków gości. Wynik otworzył świetnie dysponowany w tym dniu T. Banaś po akcji M. Juryty. Później do głosu doszli gości, którzy raz po raz nękali bramkarza z Lachowic. Wyrównanie nastąpiło w najmniej spodziewanym momencie, po kiksie bramkarza M. Pająka. Jednak nie podłamało to gospodarzy, którzy dążyli do zmiany wyniku. Pod koniec pierwszej połowy Lachy wreszcie strzeliły gola na 2:1. Po ładnej akcji kapitana drużyny (M. Juryta), w zamieszaniu podbramkowym znalazł się Ł. Barzycki i skierował piłkę do bramki.
           Druga połowa to dominacja gości i bardzo dobra postawa M. Pająka i obrony Lachów. Jednak miejscowi skapitulowali w 60 minucie. Jeszcze raz Lachy poderwały się to ataku, wszedł debiutant R. Buczek, groźnie strzelali M. Juryta i T. Banaś. W końcu nadeszł 80 minuta, rzut rożny, zamieszanie pod bramką przeciwnika. Do piłki dopadł M. Chorąży, w czasie dryblingu faulowany przez gości, pada na murawę. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna- rzut karny, którego pewnie na gola zamienił M. Juryta. Mimo huraganowych ataków gości. Lachy nie złamały się i utrzymały korzystny wynik. Cała drużyna zagrała z wielką determinacją i ambicją, dzięki temu znów zdobyła 3 punkty i powoli odbija się od dna tabeli.

LACHY Lachowice-Hucisko -- GROM Grzechynia    3:2 (2:1)
Gole: T. Banaś, Ł. Barzycki, M. Juryta (k)
Skład: M. Pająk- K. Elsner, M. Chorąży, K. Kubieniec, Sz. Kubielas- T. Banaś,
D. Kachel, M. Szczerba, K. Wróbel (70` R. Buczek)- M. Juryta, Ł. Barzycki (85` M. Targosz)