Logowanie

Aktualności

Druga wygrana juniorów starszych

• autor: admin~, 2009-05-11 09:00
Juniorzy starsi nareszcie zagrali na miarę swoich niemałych umiejętności i wysoko pokonali sąsiada z tabeli. Wynik 10:3 w pełni odzwierciedla przebieg wydarzeń i miażdżącą przewagę piłkarzy z Lachowic. Przy lepszej skuteczności Naszych piłkarzy mógł paść naprawdę rekordowy wynik. Miejmy nadzieję, że to zwycięstwo pozwoli uwierzyć w siebie piłkarzom Lachów i będzie początkiem dobrej serii wyników. Relacje ze spotkań juniorów starszych i młodszych w rozwinięciu.
Juniorzy starsi:

BULOWICE - LACHY Lachowice- Hucisko  3 : 10 (2 : 3)

Relacja:
                  Piłkarze Lachowic do meczu z sąsiadem z tabeli przystąpili mocno osłabieni, zabrakło trzech zawodników: Łukasza Barzyckiego, Szymona Danela i Kaspra Wróbla. Mimo tych osłabień Nasza drużyna zwyciężyła, w dodatku bardzo efektownie. Do składu wrócił Michał Pająk nieobecny w Brzezince i swoją obecność zaakcentował strzelonym golem! W wyjściowej jedenastce doszło do sporych roszad, gdyż do obrony wrócił Tomasz Banaś, a do pomocy powędrował Marcin Chorąży. Łukasz Krawczyk zagrał na prawej promocy, Mariusz Gach na lewej pomocym, a Mateusz Małysiak zagrał w ataku.
                  Od początku spotkania Lachy pokazały, że interesuje ich tylko zwycięstwo. Już w 20 sekundzie spotkania po podaniu Dawida Kachla w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Juryta i było 1:0. Nasi podbudowani prowadzeniem, dalej atakowali. Nie minęło 5 minut jak bramkarz z Bulowic znów wyciągał piłkę z siatki, tym razem gola strzelił Mateusz Małysiak po indywidualnej akcji. A już w 10 minucie było 3:0 i znów gola strzelił Mateusz Juryta. Mimo wysokiego prowadzenia lachowiczanie dalej atakowali i marnowali wyśmienite sytuacje (J. Elsner, M. Juryta, M. Małysiak, D. Kachel, M. Gach). Co nie udało się Lachom, udało się gospodarzom, po tym jak zaspała obrona nagle zrobiło się 2:3. Stremowani goście, takim obrotem sprawy, nie potrafili odpowiednio zareagować i do przerwy utrzymał się taki niesłuszny wynik.
                W przerwie spotkania doszło do "burzy" i zawodnicy nie od razu wzięli się do roboty, bo zaraz po przerwie Bulowice wyrównały. Jak sie później okazało był to "gwóźdź do trumny" gdyż podrażnione Lachy nie miały zamiaru oszczędzać bulowiczan. Koncert strzelecki rozpoczął kapitan drużyny, który strzelił na 4:3 i 5:3. Później po indywidualnym rajdzie gola strzelił Marcin Chorąży. Swoje dołożył też drugi napstnik- Mateusz Małysiak, który podwyższył na 7:3. Następnie sędzia odgwizdał rzut karny na Jurycie i jedenstkę na gola zamienił bramkarz Michał Pająk. Dzieł zniszczenia dokończył ten , który rozpoczął festwial stzrelecki czyli Mateusz Juryta. Ostatecznie Lachy zwyciężyły 10:3, a przy tym zmarnowały jeszcze kilka setek (D. Kachel, M. Gach, Ł. Krawczyk). Rekordowe zwycęstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale piłkarze z Lachowic okazali się mocno litościwi dla zdziesiątkowanych gospodarzy (Bulowice kończyły mecz w dziewięciu).
               Podsumowując Lachy miały okazję poprawić skuteczność z bardzo słabo dysponowanym przeciwnikiem. A już w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 grają w Choczni z tamtejsza Olimpią i miejmy nadzieję, że nie stracą animuszu z drugiej połowy meczu z Bulowicacmi.

Juniorzy młodsi:

BULOWICE - LACHY Lachowice- Hucisko  4 : 1 (1 : 1)

Relacja:
                  Trener juniorów młodszych już przed meczem wiedział, iż będzie bardzo trudno odnieść zwycięstwo z ostatnią drużyną II ligi. Na mecz do Bulowic nie pojechał podstawowy bramkarz Adrian Świerkosz oraz kilku innych graczy. Ponadto Nasi zawodnicy byli mocno zmęczeni po gimnazjalnych zawodach rozgrywanych w piatęk oraz środowym spotkaniu z Iskrą. Taka dawka spotkań oraz brak bramkarza musiał się odbić na wyniku lachowiczan.
                 Początek spotkania pokazał, że Lachy w normalnej dyspozycji  bez problemu poradziłyby sobie z Bulowicami. Niestety zabrakło sił i bramkarza. Gospodarze objęli prowadzenie w 20 minucie, po tym jak boisko musiał opuścić stoper Lachów Mateusz Szczerba. Mimo tego udało się wyrównać po ładnym strzale Mateusza Serwina i podaniu Mateusza Kąkola. W tej części gry Lachy miały jeszcze kilka sytuacji, ale w dogodnych sytuacjach spudłowali: R. Buczek, D. Bogdanik i S. Pyrzyk. Do przerwy 1:1, ze wskazaniem na gości.
                Druga połowa należała jednak do gospodarzy, którzy wykorzystali słabość Naszych piłkarzy i strzelili im trzy gole. Lachy całkowicie opadły z sił i nie potrafiły stworzyć żadnej dogodnej sytuacji. Co więcej sfrustrowani piłkarze z Lachowic, raz po raz wędrowali za linią boczną wyrzucani przez sędziego. Arbiter spotkania także przyczynił się do zwycięstwa Bulowic, podejmując kilka kontrowersyjnych decyzji. Ostatecznie Lachy przegrywają 1:4 i umacniają sie na przedostatnim miejscu w tabeli.
             Reasumując, gdyby Lachy zagrały na swoim normalnym poziomie z Adrianem w bramce zwyciężyłyby kilkoma golami. A tak znów przyszło nam przełykać gorzką porażkę Naszych zawodników. Dawka trzech spotkań (Brzezinka, Stryszawa, Bulowice), okazała się dla Lachów zabójcza.