Podsumowanie 21 kolejki B klasy grupy II

• autor: admin~, 2009-05-22 09:58
W 21 kolejce B klasy Lachy odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując rewelacyjnie grającego na wiosnę Dęba Tomice 2:0. Zwycięstwo Naszym zapewnił najlepszy strzelec seniorów Paweł Gach, który zdobył swoją 11 i 12 bramkę w sezonie. W meczu kolejki lider Jałowiec Stryszawa pokonał u siebie czwarty w tabeli Żuraw Krzeszów aż 5:0. Było to 20 zwycięstwo piłkarzy z Jałowca i zarazem 13 wygrana z rzędu.
                  W najciekawszym spotkaniu tej kolejki zmierzyły się dwie drużyny Gminy Stryszawa czyli Jałowiec i Żuraw. W derbach lepsi okazali się liderzy ze Stryszawy, którzy roznieśli Krzeszowian 5:0. Tylko w pierwszej połowie gości byli równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy. Z każdą minutą uwidaczniała się przewaga Stryszawian, którzy ostatecznie bardzo wysoko pokonali piłkarzy Żurawia. Zwycięstwo miejscowym zapewnił T. Świerkosz, strzelec dwóch goli (bramki numer 45 i 46 w tym sezonie!!). Jałowcowi brakuje tylko trzech punktów do osiągnięcia historycznego awansu do A klasy.
                  Ten ostatni fakt ma miejsce dzięki potknięciu wicelidera z Rzyk w Zawadce. Leskowiec nie potrafił zgarnąć trzech punktów na boisku siódmej drużyny B klasy. Zacięty pojedynek zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. Należy odnotować co raz lepszą postawę piłkarzy Łysej Góry, którzy po zmianie trenera urwali już punkty Zniczowi.
                  Sułkowiczanie w tej kolejce odrobili dwa punkty do piłkarzy z Rzyk i wciąż liczą się w walce o baraże z a-klasową drużyną. Tym razem po bardzo zaciętym spotkaniu zwyciężyli Sokoła we Frydrychowicach 3:2. Znicz traci do Leskowca 6 punktów, ale w najbliższych kolejkach gra ze ścisłą czołówką B klasy (Jałowiec, Żuraw, Leskowiec).
                  W bardzo ważnym spotkaniu dla układu dolnych rejonów tabeli Przełęcz Kossowa podejmowała Płomień Sosnowice. W meczu ostatniej szansy gospodarze zagrali bardzo ambitnie, ale ostatecznie przegrali z dobrze grającym na wiosnę Płomieniem 1:2. Mecz był bardzo zacięty, a sędzia pokazał sześć żółtych kartek i jedną czerwoną. Ta porażka w praktyce oznacza spadek piłkarzy z Kossowej i utrzymanie się w B klasie piłkarzy z Sosnowic.
                 W ostatnim spotkaniu tej kolejki Orzeł Ryczów wysoko pokonał Chełm Stryszów 5:0. Natomiast Huragan Inwałd dopisał do swojego dorobku trzy punkty za walkower z Halnym.
                 W 22 kolejce B klasy dojdzie do pasjonująco zapowiadającego się spotkania trzeciej drużyny Znicza z liderem z Jałowca. Obie drużyna walczą o A klasę i spotkanie to powinno stać na wysokim poziomie. Lider może w tym meczu zapewnić sobie awans, natomiast Znicz ma szansę zmniejszyć dystans do Leskowca.
               Piłkarze z Lachowic w tej kolejce odpoczywają, gdyż bez gry otrzymają 3 punkty walkoweru za mecz z Halnym.