Logowanie

Aktualności

Dobra forma juniorów starszych

• autor: coach_mc, 2009-05-25 12:34
Mimo tego, że Nasi juniorzy starsi zdobyli w dwóch ostatnich meczach jeden punkt mogą być z siebie zadowoleni. Dobre spotkanie w Choczni i pechowa porażka oraz momentami świetna gra z wiceliderem i tylko remis. Forma Lachów idzie w górę, ale przeciwników w końcówce sezonu mają bardzo wymagających. W środę zagrają z trzecią drużyną- Tempem Białka, a w sobotę z czwartą drużyną Gromem Grzechynia. Miejmy nadzieję, że tym razem szczęście dopisze Naszym zawodnikom.
                  W minionej kolejce Lachy podejmowały u siebie wicelidera z Wieprza, który na wiosnę stracił tylko dwa punkty remisując w Zembrzycach. Nasi nie wystraszyli się piłkarzy Orła i w tym spotkaniu powinni wygrać. Niestety dały o sobie znać "stare grzechy" czyli brak koncentracji w końcówce i niewykorzystanie wybornych sytuacji.
                   Lachy wystąpiły w optymalnym składzie, zabrakło tylko Łukasza i Szymona. Od początku spotkania Nasi zaatakowali bez respektu dla wicelidera, który nie potrafił przejąć inicjatywy na boisku. Z każdą minutą Lachy co raz groźniej atakowały, szczególnie aktywni byli M. Juryta i M. Gach. Jednak to piłkarze z Wieprza jako pierwsi wypracowali dwie dobre sytuacje. Pierwszą z nich świetnie sparował M. Pająk, w drugiej fatalnie spudłował napastnik Orła. Co nie udało się gością udało się gospodarzom, którzy po ładnej akcji M. Małysiaka na gola zamienił M. Chorąży. Nasi jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć wynik, ale dwóch idealnych sytuacji nie wykorzystali M. Chorąży i M. Małysiak.
                  Druga połowa to wzajemne ataki dwóch drużyn, które dążyły do zwycięstwa. Orzeł nie mając nic do stracenia rzucił się na gospodarzy, ale tym samym pozostawił więcej swobody w tyłach. Nasi napastnicy wykorzystali słabszą dyspozycję obrony gości i stwarzali wiele sytuacji. Po jednej z nich prawą stroną przedarł się M. Juryta i dokładnie podał do M. Gacha, który podwyższył na 2:0. Piłkarze z Orła nie rezygnowali i strzelili gola kontaktowego z najbliższej odległości. Lachy nie załamały się i wciąż stwarzały dużo sytuacji. Na 3:1 podwyższył M. Małysiak wykorzystując podanie kapitana zespołu. Do 75 minuty nic nie wskazywało, że wynik może ulec zmianie. Jednak 5- minutowy przestój w grze Naszej drużyny kosztował Nas utratę dwóch goli. Kardynalne błędy w obronie doprowadziły do remisu 3:3. Mimo tego ostatnie 10 minut znów należało do gospodarzy. Jednak Nasi nawet w najlepszych sytuacjach fatalnie pudłowali, bądź świetnie bronił bramkarz Wieprza. Trzy wyborne sytuacje zmarnował M. Chorąży, po jednej M. Juryta i M. Gach. Powinno być efektowne zwycięstwo, ale dzięki bramkarzowi z Wieprza padł remis 3:3.
                Natomiast Nasi juniorzy młodsi przegrali kolejne spotkanie, tym razem 0:6. Do przerwy dzielnie walczyli, ale braki kadrowe (brak aż sześciu zawodników) dały o sobie znać pod koniec spotkania. Ostatecznie nic nie uratowało Naszej młodzieży przed dotkliwą klęską.
                 Następny mecz już w środę z Tempem Białka, wyjazd o godzinie 15.00.