Logowanie

Aktualności

Dublet Lachów z Gromem !

• autor: coach_mc, 2009-05-31 19:21
W sobotnie przedpołudnie juniorzy Lachów zagrali w Juszczynie z Gromem Grzechynia, jak się później okazało była to szczęśliwa wyprawa dla Naszych piłkarzy. Juniorzy starsi zwyciężyli 2:1 gospodarzy, którzy byli niepokonani przez całą rundę wiosenną. Trzy punkty Lachom zapewnili Marcin Chorąży i Szymon Kubielas, dla którego był to pierwszy gol w historii jego występów. Natomiast juniorzy młodsi rozprawili się ze swymi rówieśnikami 1:0, ale mogło i powinno być o wiele wyższe to zwycięstwo. Pięknego gola na wagę trzech punktów zdobył Dawid Kąkol, po podaniu Mateusza Kąkola.
Juszczyn 30.05.2009, 23 kolejka II Ligi Juniorów

JS
10.00
GROM Grzechynia -- LACHY Lachowice-Hucisko   1 : 2  (0 :1 )

gole:
M.Chorąży, Sz. Kubielas (rzuty karne)

skład:
M. Pająk- J. Elsner, T. Banaś, K. Kubieniec, Sz. Kubielas- Ł. Krawczyk, M. Chorąży, D. Kachel, K. Wróbel (80` R. Buczek)- Ł. Barzycki, M. Małysiak

relacja: Nasi w tym spotkaniu wystąpili w bardzo osłabionym składzie bez czołowych strzelców M. Juryty i M. Gacha. Mimo tego potrafili zdobyć trzy punkty na bardzo trudnym terenie z Gromem. Od początku spotkania obie drużyny zaatakowały, ale bliscy strzelenia gola byli gospodarze. Jednak ataki Gromu świetnie powstrzymywała obrona z M. Pająkiem na czele. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom. Po ładnej akcji całego zespołu w pole karne wpadł M. Chorąży, w czystej sytuacji został sfaulowany i sędzia odgwizdał rzut karny. Na gola zamienił go sam poszkodowany i było 1:0. Grzechynianie bardzo się starali, ale nie potrafili sforsować defensywy gości. Lachy także miały swoje sytuacje ale w dogodnych sytuacjach spudłowali: D. Kachel i Ł. Barzycki. Do przerwy 1:0.
Po zmianie stron obraz nie uległ zmianie: gospodarze atakowali a Nasi wyprowadzali świetne kontry. Na 1:1 wyrównali piłkarze Gromu już w 60 minucie, po tym jak Naszą obronę ośmieszył napastnik z Grzechyni. Nie podłamało to ambitnie grający gości, którzy w końcówce spotkania stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji. Wykorzystali jedną z nich, po szarży M. Chorąży i brutalnym faulu sędzia znów wskazał na "wapno". Tym razem karnego na gola zamienił Szymon Kubielas. Mimo usilnych starań Grom przegrał 1:2 i stracił nadzieję na awans do I ligi. W następnej kolejce Lachy podejmą lidera z Andrychowa.

JM
12.00
GROM Grzechynia -- LACHY Lachowice-Hucisko   0 : 1 (0 : 0)

gole:
D.Kąkol

skład: A. Świerkosz- A. Jankowski, M. Szczerba, K. Kwaśny, M. Kąkol- M. Matyja, D. Bogdanik, P. Pacyga, R. Buczek (70` M. Trzpiot)- G. Bogdanik, D. Kąkol

relacja: Przed wyjazdem na to spotkanie trener z Lachowic stwierdził, że to spotkanie Nasi na pewno wygrają i tak też się stało. Jednak trzy punkty nie przyszły Lachom łatwo, zwłaszcza że pojechali na mecz bez kilku ważnych zawodników. Mimo osłabień od początku do końca Nasi zawodnicy byli zespołem lepszym i mogli wygrać to spotkanie o wiele wiele wyżej. Niestety zawiodła skuteczność, pudłowali wszyscy w najdogodniejszych sytuacjach: M. Kąkol (karny), P. Pacyga, R. Buczek, D. Kąkol i G. Bogdanik. Co nie udało się przez 75 minut, udało się w końcówce gdy zwycięskiego gola strzelił Dawid Kąkol. Tym samym juniorzy młodsi wygrali spotkanie z Gromem Grzechynia i wciąż walczą o lepsze miejsce w tabeli II Ligi.