Podsumowanie I kolejki B klasy

• autor: ~admin, 2009-08-20 10:01
W pierwszej kolejce B klasy sezonu 2009/2010 Lachy pokonały u siebie Chełm Stryszów 3:1. Jednak Nasi, mimo przekonywującego zwycięstwa,  nie objęli fotelu lidera. Na pierwszym miejscu po inauguracji rozgrywek jest Orzeł Ryczów, który dość niespodziewanie pokonał Dąb Tomice na wyjeździe aż 5:1!. Tym samym został pierwszym liderem rozgrywek. Z kolei w meczu kolejki: Żuraw-Znicz, padł sprawiedliwy remis 1:1. Więcej o wynikach pierwszej kolejki w rozwinięciu.
Najciekawszym meczem mijającej kolejki miał być pojedynek w Krzeszowie, gdzie zmierzyły się dwie czołowe drużyny mijającego sezonu. Żuraw czwarty zespół poprzednich rozgrywek podejmował u siebie Znicza, który do końca walczył o awans do A klasy i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Spotkanie nie zawiodło i dostarczyło sporo wrażeń, a mecz pokazał że oba zespoły w tym sezonie myślą tylko o pierwszym miejscu w B klasie. Gospodarze prowadzili po golu D. Gąski, ,jednak goście zdołali wyrównać, a w końcówce mogli pokusić się o zwycięstwo.
Pierwszym liderem został Orzeł Ryczów, który sprawił dużą niespodziankę i wysoko pokonał Dąb Tomice. Wynik 5:1 mówi wszystko, a przecież to gospodarze mieli walczyć o awans do A klasy po świetnej rundzie wiosennej.Zwycięstwo gościom zapewnili M. Ciemiera (3 gole) i D. Rybarczyk (2).
W innym ciekawym spotkaniu spadkowicz z A klasy Gród Grodzisko, podejmował u siebie mającego wielkie aspiracje Płomienia Sosnowice. Aklasowe doświadczenie wzięło górę i to grodziszczanie zwyciężyli 1:0. Jednak wynik nie odzwierciedla przebiegu wydarzeń, bo to goście powinni ten mecz przynajmniej zremisować. Gród kończył mecz w dziesiątkę, a karnego nie wykorzystał Płomień. Ostatecznie trzy punkty zostały w Grodzisku.
W bardzo wyrównanym spotkaniu w Zawadce, gospodarze nie bez problemu pokonali Sokoła z Frydrychowic 1:0. Jedynego gola strzelił grający trener Łysej Góry M. Skawina. Mecz był zacięty o czym świadczy liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona dla zawodnika gości.
W starciu dwóch Huraganów, lepszy okazał się ten z Inwałdu wygrywając na wyjeździe 4:2. Widać,  że gospodarze nie otrząsnęli się jeszcze po bardzo pechowym spadku do B klasy. Piłkarze z Inwałdu zaaplikowali skawiczanom cztery gole, tracąc tylko dwa i zajęli fotel wicelidera.
W ostatnim meczu kolejki beniaminek z Zawoi nie bez problemu pokonał Przełęcz Kossowa 2:0. Był to debiut trenerski Łukasza Stopki, który sam strzelił jedną z bramek. A już w niedzielę Watra gościć będzie Naszych piłkarzy. Mecz zaplanowany jest na 17.00.

Komplet wyników I kolejki:
Żuraw Krzeszów- Znicz Sułkowice-Bolęcina 1:1
Dąb Tomice- Orzeł Ryczów 1:5