Podsumowanie IV kolejki B klasy

• autor: ~admin, 2009-09-10 11:09
Czwarta kolejka B klasy grupy II podokręgu Wadowice obfitowała w ciekawe spotkania, w których zmierzyły się bardzo mocne zespoły. Na plan pierwszy wysunęło się spotkanie w Lachowicach, gdzie w gminnych derbach Lachy przegrały u siebie z Żurawiem 0:1. Tym samym Nasi odnieśli pierwszą porażkę w sezonie, a krzeszowianie udowodnili że w tym sezonie bić się będą o pierwsze miejsce w tabeli. Równie ciekawie było w Sułkowicach, Sosnowicach i Ryczowie.
Drugim bardzo ciekawo zapowiadającym się meczem było starcie w Sułkowicach, gdzie niepokonany Znicz podejmował niezwyciężoną w tym sezonie Łysą Górę. Gospodarze bardzo pewnie pokonali gości, prezentując bardzo dobrą grę w całym spotkaniu. Wynik 2:0 dla Znicza mówi wszystko i winduje ten zespół na drugie miejsce w tabeli B klasy.
Po trzech porażkach z rzędu przełamał się Płomień Sosnowice i to nie byle z kim, bo z dotychczasowym liderem Huraganem Inwałd. Gospodarze pokonali gości 3:2, ale samo spotkanie było bardzo zacięte. W całym spotkaniu sędzia odgwizdał cztery (!!!) rzuty karne, po dwa dla obydwu drużyn. Piłkarze z Inwałdu nie zdołali wykorzystać ostatniego z nich w 90 minucie i polegli po raz pierwszy w sezonie. Gości długo prowadzili 2:1, ale Płomień zaliczył piorunujący finisz. Tym samym Huragan spadł na czwarte miejsce.
Interesująco było także w Ryczowie, gdzie jeden z pretendentów do awansu podejmowała spadkowicza z A klasy. Piłkarze Orła potwierdzili wysokie aspiracje i zwyciężyli mocny zespół Skawicy 2:1. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale od 70 minuty przeważali gości, którzy mogli to spotkanie zremisować. Przy wyniku 2:1, skawiczanie mieli rzut karny i grali w przewadze jednego zawodnika. Jednak jednestkę obronił bramkarz Orła, a goście razili nieskutecznością. Trzy punkty zostały w Ryczowie, a Orzeł awansował na trzecią pozycję.
W innym meczu Dąb Tomice "poskromił" beniaminka i to na jego boisku. Watra przegrała u siebie aż 3:5 i ich sytuacja w tabeli staję się co raz gorsza. Tomiczanie powoli odbudowują się po słabym starcie w rozgrywkach.
Fatalną passę kontynuuje Chełm Stryszów, który przegrał czwarty mecz w sezonie. Tym razem trzy punkty ze Stryszowa wywieźli piłkarze Grodziska.
W ostatnim meczu dwóch outsiderów rozgrywek, Przełęcz Kossowa pokonała Sokół Frydrychowice 1:0. Tym samym gospodarze zmazali plamę z przed tygodnia i porażce aż 0:9.
W najbliższe kolejce Lachy jadą na mecz do Tomic. Z kolei meczem kolejki będzie z pewnością starcie: Huragan Skawica- Znicz Sułkowice-Bolęcina. Drugim bardzo interesującym meczem będzie pojedynek Huragana Inwałd z Orłem Ryczów.