Podsumowanie 11 kolejki B klasy

• autor: coach_mc, 2009-11-05 21:06
W 11 serii gier wadowickiej B klasy Lachy podejmowały lidera z Ryczowa. Był to niewątpliwie najciekawszy mecz tej kolejki, gdyż spotkały się dwie czołowe drużyny Ligi. Na stadionie w Lachowicach emocji z pewnością nie zabrakło, a mecz pokazał siłę obu drużyn. Spotkanie było wyrównane, a oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych. Jednak świetnie spisywali się bramkarze, skapitulowali tylko raz, ku radości miejscowych kibiców był to bramkarz gości. Lachy wygrały w szlagierze kolejki 1:0 po pięknym golu z rzutu wolnego Andrzeja Kimli. Po tym zwycięstwie Nasi powrócili na fotel wicelidera i zmniejszyli stratę do Ryczowa do 4 punktów.
Meczem kolejki było starcie Lachów z Orłem i z pewnością był to mecz zasługujący na to miano. Wygrali gospodarze dzięki czemu rozgrywki B klasy będą ciekawsze. Była to dopiero druga porażka Orła, który przewodzi w stawce. Mecz w Lachowicach był także pojedynkiem dwóch najlepszych strzelców B klasy: A. Kimli i M. Ciemiery. Ostatecznie górą był ten pierwszy, strzelec zwycięskiego gola. Lider strzelców Ligi nie zaliczy tego spotkania do udanych, gdyż nie trafił do siatki i zakończył mecz przed czasem z czerwoną kartką!
Innym bardzo ciekawym spotkaniem było starcie Zawadki i Skawicy czyli dwóch drużyn pozostających w grze o awans do A klasy. Mecz był bardzo zacięty, ale zabrakło goli. Podział punktów najbardziej ucieszył lachowiczan, którzy powrócili na drugie miejsce w B klasie.
Do formy wrócili piłkarze z Krzeszowa, którzy wygrali drugi mecz z rzędu. Tym razem bardzo łatwo ograli Płomienia 6:2. Piłkarze Żurawia mają tylko punkt straty do wicelidera i jeden mecz więcej do rozegrania (15 listopada z Zawadką u siebie).
Bardzo dobrze w tej kolejce zaprezentowali się piłkarze Znicza, drużyna która miała walczyć o awans do A klasy wygrała 4:1 w Zawoi. Mecz bez historii, gdyż goście byli zdecydowanie lepsi.
W meczach ważnych dla układu dolnej części tabeli Przełęcz Kossowa odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie i pokonała u siebie outsidera Chełm Stryszów 2:1. A Dąb Tomice pokonał Sokół Frydrychowice 2:1.
W ostatnim meczu kolejki nieobliczalny Huragan Inwałd wygrał w Grodzisku z Grodem 3:2. To zwycięstwo przybliżyło gości do czołówki B klasy.
W najbliższej serii gier odbędzie się kilka interesujących spotkań. Meczem kolejki jest z pewnością potyczka Orła Ryczów (bez najlepszego strzelca zespołu) z Żurawiem Krzeszów. Równie ważnym meczem dla układu tabeli będzie mecz Lachów ze Zniczem w Bolęcinie. Ciekawie powinno być także w Inwałdzie, gdzie Huragan podejmuje Łysą Górę Zawadka.

autor: ~Pozdro & Poćwicz 2009-11-07 18:19:12

avatar Orzeł ma jeszcze innych dobrych napastników.Marcin może żałować tylko tego,że nie powiększy swojego konta bramkowego.Z Marcinem Ciemierą czy bez Orzeł i tak sobie poradzi w kolejnych meczach.