Logowanie

Aktualności

Juniorzy starsi w czołówce II Ligi

• autor: ~admin, 2009-11-05 21:30
Juniorzy starsi Naszego Klubu w ostatnim meczu jesieni pokonali Strzelca Budzów, dzięki czemu zrównali się Nimi punktami. Nasi zajmują miejsce w czołówce II Ligi ze stratą pięciu punktów do liderów z Kalwarii i Białki. Dwubramkowe zwycięstwo Lachom dali najlepszy strzelec Mateusz Małysiak oraz Marcin Chorąży. Rundę jesienną juniorów starszych należy uznać za bardzo udaną, gdyż grali bez dwóch podstawowych zawodników regularnie występujących w seniorach. Brawo i liczymy na równie dobrą wiosnę.
Lachowice 7.11.2009

10.00

LACHY Lachowice-Hucisko-- STRZELEC Budzów  2 : 0 (2:0)

gole: M. Małysiak, M. Chorąży

skład: A. Świerkosz- J. Elnser, T. Banaś, K. Kubieniec, Sz. Kubielas- Ł. Krawczyk, D. Kachel, M. Chorąży, K. Wróbel- M. Małysiak, R. Gach

relacja z meczu:
Nasi juniorzy do ostatniego meczu rundy jesiennej przystąpili mocno zmobilizowani i podbudowani niedawnym zwycięstwem w derbach z Krzeszowem. Do składu wrócili M. Chorąży oraz K. Kubieniec, zabrakło jak zwykle Sz. Danela i Ł. Barzyckiego.
Od początku spotkania oba zespoły postawiły na atak, gdyż tylko trzy punkty pozwalały na awans w tabeli II Ligi. Goście to trzeci zespół obecnych rozgrywek i na boisku to potwierdzał, raz po raz zagrażając bramce A. Świerkosza. Początkowy napór Strzelca udało się przetrzymać, a później to Nasi piłkarze stwarzali co raz to groźniejsze okazje. Pierwsze z nich nie wykorzystali napastnicy R. Gach i M. Małysiak, którzy mieli dobre sytuacje strzeleckie, ale za długo zwlekali z decyzją. Końcówka pierwszej połowy to już zdecydowana dominacja Lachów, zakończona golem M. Małysiaka po ładnej asyście M. Chorąży. Chwilę potem po rzucie rożnym wykonywanym przez K. Wróbla, na 2:0 podwyższył M. Chorąży. Mimo ciężkich warunków atmosferycznych i fatalnej murawy mecz był toczony w szybkim tempie i mógł się podobać. Do przerwy 2:0 dla Naszych.
Druga połowa to wzajemna wymiana ciosów. Mnożyły się sytuacje bramkowe, jednak górą byli dobrze dysponowani bramkarze. W Naszych szeregach kapitalne okazje mieli napstnicy, którzy dwukrotnie przegrali pojedynki z bramkarzem. Później groźnie strzelali D. Kachel i T. Banaś, ale gol nie padł. W końcówce spotkania Nasi dali się zepchnąć do obrony, co nie skończyło się utratą bamek . Jednak dobrze spisująca się obrona na czele z Sz. Kubielasem nie dała się tego dnia zaskoczyć i zagrała na "zero z tyłu". Ostatecznie Lachy pokonują Strzelca 2:0, po zaciętym i dobrym meczu.
Juniorzy starsi kończą rozgrywki na piątym miejscu z pięcioma punktami starty do liderów z Kalwiarii i Białki. Nasi zanotowali w tej rundzie tylko dwie porażki, właśnie z prowadzącymi w tabeli. Szkoda tylko remisów, bo gdyby nie one byłoby jeszcze lepiej. Runda jesienna na pewno udana i liczymy na jeszcze lepszą grę na wiosne.