System rozgrywek VII Turnieju Tenisa Ziemnego Mężczyzn

• autor: choracy69, 2017-07-05 21:12

Już jutro, 6 lipca 2017r. o godz. 19:00 losowanie fazy grupowej turnieju mężczyzn rozgrywanego w ramach VII Edycji Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. W załączeniu przedstawiamy system rozgrywek.

System rozgrywek – VII Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa
(turniej indywidualny mężczyzn w Lachowicach)

Turniej będzie podzielony na dwie fazy:

Faza I - faza grupowa - rozgrywki w 8 grupach (3 grupy 4-osobowe i 5 grup 5-osobowych); z każdej grupy do fazy II awansuje dwóch najlepszych zawodników.

Faza II - faza pucharowa - turniej 16 najlepszych zawodników, rozgrywany systemem "przegrywający odpada"; faza pucharowa rozgrywana będzie według drabinki turniejowej losowanej po zakończeniu fazy pucharowej i będzie składać się z: 1/8 finału, 1/4 finału, 1/2 finału, meczu o 3. miejsce i finału.

System rozgrywek w FAZIE GRUPOWEJ:

Zawodnicy zostaną podzieleni w wyniku losowania na 8 grup: A, B, C, D, E, F, G, H.
8 najlepszych zawodników z listy rankingowej zostanie rozstawionych i przydzielonych do 8 osobnych grup, aby uniknąć możliwości spotkania się w fazie grupowej.

Zawodnicy rozstawieni z numerami 1., 2., 3. i 4. zostaną rozlosowani pojedynczo do grup A, B, C i D, których zwycięzcy będą po zakończeniu fazy grupowej rozlosowywani na pozycje 1, 4, 5 i 8 drabinki turniejowej (patrz: faza pucharowa).

Zawodnicy rozstawieni z numerami 5., 6., 7. i 8. zostaną rozlosowani pojedynczo do grup E, F, G i H, których zwycięzcy będą po zakończeniu fazy grupowej rozlosowywani na pozycje 2, 3, 6 i 7 drabinki turniejowej (patrz: faza pucharowa).

Zawodnicy nierozstawieni zostaną kolejno przydzieleni na drodze losowania do grup
A - H, w ten sposób aby każda grupa składa się z 4 osób (wylosowanie 24 nierozstawionych zawodników na pozycje 2A-2H, 3A-3H i 4A-4H), po czym nastąpi dolosowanie pozostałych zawodników nierozstawionych do pięciu z ośmiu pozycji 5A-5H.

Schemat grup będzie zatem następujący:

Grupa A (4 lub 5 zawodników, w tym jeden z zawodników z nr 1., nr 2., nr 3. lub nr 4.)

Grupa B (4 lub 5 zawodników, w tym jeden z zawodników z nr 1., nr 2., nr 3. lub nr 4.)

Grupa C (4 lub 5 zawodników, w tym jeden z zawodników z nr 1., nr 2., nr 3. lub nr 4.)

Grupa D (4 lub 5 zawodników, w tym jeden z zawodników z nr 1., nr 2., nr 3. lub nr 4.)

Grupa E (4 lub 5 zawodników, w tym jeden z zawodników rozstawionych z nr 5. do 8.)

Grupa F (4 lub 5 zawodników, w tym jeden z zawodników rozstawionych z nr 5. do 8.)

Grupa G (4 lub 5 zawodników, w tym jeden z zawodników rozstawionych z nr 5. do 8.)

Grupa H (4 lub 5 zawodników, w tym jeden z zawodników rozstawionych z nr 5. do 8.)

Rozgrywki w każdej grupie będą prowadzone systemem "każdy z każdym". Każdy mecz będzie rozgrywany systemem do dwóch wygranych setów, przy czym w przypadku wyniku 1:1 w setach rozgrywany będzie super tie-break (do 10 punktów) zamiast seta trzeciego.

Punktacja:

- za zwycięstwo 2:0 w setach - 3 punkty

- za zwycięstwo 2:1 w setach (po super tie-breaku) - 2 punkty

- za porażkę 1:2 w setach - 1 punkt

- za porażkę 0:2 w setach - 0 punktów

W przypadku równej liczby punktów o kolejności miejsc decyduje kolejno: a) bilans setów, b) bilans gemów (tie-breaki i super tie-break liczone jako pojedyncze gemy), c) ilość zdobytych setów, d) ilość zdobytych gemów, e) dodatkowy mecz (1 set).

System rozgrywek w FAZIE PUCHAROWEJ:

Rozgrywki pucharowe będą rozgrywane systemem "przegrywający odpada" według poniższej drabinki turniejowej. Każdy mecz rozgrywany będzie do dwóch wygranych setów, przy czym w secie trzecim nie obowiązuje tie-break (konieczna jest przewaga dwóch wygranych gemów).

Drabinka fazy pucharowej:

7. Pozycja 7 – Pozycja 15

12. zw. 7 – zw. 8

8. Pozycja 8 – Pozycja 16

Losowanie fazy pucharowej odbędzie się niezwłocznie po zakończeniu fazy grupowej.

Pozycje 1, 4, 5 i 8 zostaną zajęte przez zwycięzców grup A, B, C, D (grup z udziałem czterech najwyżej rozstawionych zawodników)

Pozycje 2, 3, 6 i 7 zostaną zajęte przez zwycięzców grup E, F, G, H (grup z udziałem rozstawionych z numerami 5. do 8.)

Pozycje 9–16 zostaną zajęte przez zawodników grup A–H, którzy awansowali z drugiego miejsca w swojej grupie.

Po zakończeniu losowania nastąpi weryfikacja, czy żadna para zawodników z tej samej grupy nie została wylosowana we wspólnej parze 1/8 finału. Jeżeli nastąpiła taka sytuacja, to zostanie przeprowadzone dodatkowe losowanie. Zawodnikowi nierozstawionemu z takiej pary zawodników zostanie na drodze losowania przydzielona nowa pozycja (z możliwych 9-16) na drodze zamiany z zawodnikiem dotychczas zajmującym daną pozycje. Dodatkowe losowania zostaną przeprowadzone do momentu, gdy żadna z par 1/8 finału nie będzie składać się z dwóch zawodników tej samej grupy.

Zawodnicy rozstawieni w turnieju mężczyzn 2017 (wg rankingu 2014-2016):

1.Mateusz Kachel

2.Szymon Chorąży