IX Turniej Tenisowy o Puchar Wójta Gminy Stryszawa

• autor: choracy69, 2019-07-23 00:39

W załączeniu lista uczestników i system rozgrywek indywidualnego turnieju tenisowego.

Lista uczestników (w roku 2019 nie obowiązują rozstawienia):

Mateusz Kachel
Patryk Lasik
Paweł Urbanek
Mateusz Małysiak

System rozgrywek – IX Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Stryszawa (turniej indywidualny mężczyzn w Lachowicach)
Turniej będzie podzielony na dwie fazy:
Faza I - rozgrywki w 6 grupach (3- lub 4-osobowe); z każdej grupy do fazy II awansuje dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy.
Faza II - rozgrywki w 4 grupach 3-osobowych; z każdej grupy do fazy III awansują zwycięzcy grup.
Faza III - faza pucharowa - turniej 4 najlepszych zawodników, rozgrywany systemem "przegrywający odpada"; faza pucharowa będzie składać się półfinałów, meczu o 3. miejsce i finału.
System rozgrywek w FAZACH GRUPOWYCH (I i II):
W fazie I, zawodnicy zostaną podzieleni w wyniku losowania na 6 grup: A, B, C, D, E, F. W tegorocznym turnieju nie obowiązują rozstawienia, zatem każdy uczestnik może trafić do dowolnej grupy.
W fazie II, zawodnicy zostaną podzieleni w wyniku losowania na 4 grupy: G, H, I, J. W losowaniu II fazy najpierw rozlosowywani będą zwycięzcy grup I fazy – maksymalnie dwóch zwycięzców grup fazy I może trafić na siebie w fazie II. W drugiej kolejności rozlosowani zostaną pozostali zawodnicy, którzy uzyskali kwalifikację z fazy I. W fazie II do jednej grupy nie mogą też trafić na siebie osoby, które grały ze sobą w fazie I.
Rozgrywki w każdej grupie będą prowadzone systemem "każdy z każdym". Każdy mecz będzie rozgrywany systemem do dwóch wygranych setów. W każdym secie obowiązuje tie-break przy stanie 6:6. W fazie I, w przypadku wyniku 1:1 w setach rozgrywany będzie super tie-break (do 10 punktów) zamiast seta trzeciego .
Punktacja:
- za zwycięstwo 2:0 w setach - 3 punkty
- za zwycięstwo 2:1 w setach - 2 punkty
- za porażkę 1:2 w setach - 1 punkt
- za porażkę 0:2 w setach - 0 punktów
W przypadku równej liczby punktów o kolejności miejsc decyduje kolejno: a) bilans setów, b) bilans gemów (tie-breaki i super tie-break liczone jako pojedyncze gemy), c) ilość zdobytych setów, d) ilość zdobytych gemów, e) dodatkowy mecz (1 set).
System rozgrywek w FAZIE PUCHAROWEJ:
Faza pucharowa rozpocznie się od półfinałów: zwycięzca grupy G spotka się ze zwycięzcą grupy H, a zwycięzca grupy I ze zwycięzcą grupy J. W fazie pucharowej mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów – w każdym secie obowiązek tie-break przy stanie 6:6. W drugiej części fazy pucharowej zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce  oraz finał według tych samych zasad.