Podsumowanie 14 kolejki B klasy

• autor: ~admin, 2010-03-31 15:29
Najciekawszym spotkaniem 14 kolejki B klasy z pewnością był mecz w Bolęcinie, gdzie czwarty w tabeli Znicz podejmował trzeciego Żurawia. Spotkanie dwóch kandydatów do awansu było bardzo ciekawe i zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem piłkarzy z Krzeszowa 2:1.
Żuraw Krzeszów jest bardzo dobrze przygotowany do rozgrywek co potwierdził zwyciężając na bardzo trudnym terenie. Trzy punkty gościom zapewnił najlepszy piłkarz tego Klubu Krzysztof Ćwiertnia. Żuraw szybko objął dwubramkowe prowadzenie i później dzielnie bronił wyniku. Tym samym krzeszowianie stają się jednym z głównych kandydatów do awansu.
Lider tabeli Orzeł Ryczów podejmował drużynę środka- Dąb Tomice i pewnie zwyciężył 2:0. Mimo, że zagrał bez swojego najlepszego strzelca: Marcina Ciemiery zdobył trzy punkty. Samo zwycięstwo nie przyszło łatwo gospodarzom, bo przy większym szczęściu pod bramką Tomice mogły pokusić się o 1 punkt. Orzeł wciąż prowadzi w tabeli B klasy z przewagą 5 punktów nad Żurawiem i Huraganem Skawica.
Ci drudzy po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali na wyjeździe swojego imiennika z Inwałdu 4:3. Do przerwy było 2:2, ale po zmianie stron swoją wyższość udowodnili goście. Po dwa gole dla Skawicy zdobyli: M. Pacyga i M. Wojtyczko.
Inny kandydat do awansu Łysa Góra Zawadka pewnie pokonała na wyjeździe Sokół Frydrychowice 3:1. Gole dla przyjezdnych zdobyli T.Listwan i M. Hac (dwie). Tym samym Zawadka utrzymała dwupunktowy dystans do miejsca premiowanego awansem.
W dwóch pozostałych meczach padły remisy. Watra zremisowała w Kossowej 1:1, a Płomień Sosnowice bezbramkowo z Grodem Grodzisko.
Wyniki 14 kolejki B klasy grupy II:
Chełm Stryszów 0:1 Lachy Lachowice - Hucisko
Przełęcz Kossowa 1:1 Watra Zawoja